این مطلب ۴۰۵ بار خوانده شده
در گفتگو با مهر اعلام شد:

گندمکاران به روحانی نامه نوشتند/گندم وارد نکنید؛ تامین کسری با ما

رئیس بنیاد ملی گندمکاران گفت: ما در نامه ای به رئیس جمهور اعلام کردیم نیازی به واردات گندم نیست و طی مدت ١۵ روز کسری کشور را تامین می کنیم.
نسخه مناسب چاپ

رئیس بنیاد ملی گندمکاران در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن انتقاد از تصمیم دولت برای واردات گندم به کشور گفت: امسال حدود ۱۳.۵ میلیون تن گندم در کشور تولید شده که از این میزان ٧.٨ میلیون تن تحویل دولت شده است.

عطاالله هاشمی با بیان اینکه مقداری از گندم نیز توسط بخش خصوصی خریداری شده و بخشی نیز صرف خودمصرفی کشاورزان شده است، افزود: همانطور که بارها اعلام کرده‌ایم حدود ۳ میلیون تن گندم از چرخه خرید تضمینی خارج شده و در انبارهای کشاورزان است.

وی تصریح کرد: حدود ١٠ الی ١۵ روز قبل ما نامه‌ای به رئیس جمهور نوشتیم و اعلام کردیم که در مدت ١۵ روز می‌توانیم کسری کشور را تأمین کنیم و نیازی به واردات نیست.

هاشمی گفت: هنوز پاسخی به این نامه و درخواست دریافت نکرده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان سرپرست وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر اینکه قیمت خرید تضمینی گندم تغییر نمی‌کند، افزود: این نظر شورای اقتصاد و دولت است و روی آن پافشاری می‌کنند ولی علی رغم اصرار آنها، ما نیز بر خواسته خود پافشاری می‌کنیم و از طریق نهادهای مختلف مثل مجلس، بازرسی کل کشور و… آن را پیگیری می‌کنیم.

هاشمی با اشاره به اینکه سال گذشته قیمت گندم سه بار تغییر کرد، افزود: بنابراین ما همچنان پیگیر هستیم که قیمت پیشنهادی ما برای نرخ خرید گندم تحقق یابد و احتمال این امر وجود دارد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.