این مطلب ۶۳۷ بار خوانده شده
رزمایش ملی "بسیج کشاورزی" خراسان رضوی

رزمایش ملی "بسیج کشاورزی" خراسان رضوی

رزمایش ملی بسیج کشاورزی، ۲۷ خردادماه مصادف با سالروز تاسیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی با رمز یا حیدر آغاز شد.
نسخه مناسب چاپ

استان خراسان رضوی از پیشگامان  برگزاری این رزمایش در سطح کشور می باشد بطوری که در اولین روز از آغاز رسمی رزمایش چندین شهرستان از جمله مشهد مقدس، خواف، جوین، جغتای، خلیل آباد، چناران و... در چندین روستا در سطح استان فعالیتهای خود را در غالب رزمایش علمی سازی کشاورزی شروع کرده اند.
این طرح با محوریت محدودیت یابی کشاورزی، بازدید و مشاوره از جایگاه های دام و طیور روستاهای هدف، مشاوره و نظارت بر باغات و مزارع، افزایش بهره وری باغات انگور و مبارزه اصولی با آفات و بیماریها در حال انجام است.
تیمهای تخصصی شامل کارشناسان و مهندسین کشاورزی به پرسشهای کشاورزان مراجعه کننده پاسخ داده و مشاوره های لازم را در زمینه های کشت محصولات مختلف، تغییر الگوی کشت و استفاده از روش های کنترل بیولوژی آفات و.... جهت افزایش بهره وری محصولات انجام دادند.
این برنامه تا پایان روز ۲۹ خردادماه در چندین روستای سطح استان خراسان رضوی ادامه خواهد داشت و در پایان در روز جمعه ۳۱ خرداد اختتامیه رزمایش با هدف تقدیر از گروه های برتر و با حضور مسئولین کانون های شهرستانی در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.
پیش بینی میشود در طی سه روز رزمایش بالغ بر ۵۰ تیم جهادی متشکل از متخصصین گرایش های مختلف کشاورزی به روستاهای هدف اعزام شوند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.