این مطلب ۶۰۴ بار خوانده شده
به همت کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهید نداف شهرستان تایباد برگزار شد.

همایش علمی سازی کشاورزی شهرستان تایباد

همایش علمی سازی کشاورزی در تاریخ ۱ اسفندماه ۱۳۹۷ با حضورجمعی از بسیجیان ، کشاورزان، کارشناسان، دانش آموختگان بخش کشاورزی، مددکاران و چند نفر از پرسنل جهاد کشاورزی شهرستان در محل حسینیه ثارالله شهرستان تایباد برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

این همایش با تلاوت آیات قرآن کریم ، پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و صلوات خاصه امام رضا (ع) شروع و با خیر مقدم و سخنرانی جناب سرهنگ خدادادی در خصوص طرح بسیج همگام با کشاورز ادامه یافت، سپس جناب آقای مهندس میری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان در خصوص علمی­سازی کشاورزی و اعلام آمادگی کامل جهت همکاری با کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهید نداف تایباد به ایراد سخن پرداختند

در حاشیه این همایش کارگاه تخصصی در حوزه گیاهان دارویی با تدریس مربی استانی جناب آقای مهندس گازران تشکیل شد تا در رابطه با ترویج توسعه و کاشت گیاهان دارویی اطلاعاتی کاربردی در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

هدف از برگزاری این همایش توانمند سازی و ارتقای سطح علمی کشاورزان و ایجاد همبستگی و استفاده از تجربیات سایر کشاورزان بود و با توجه به مشکلات بحران آب در منطقه یکی دیگر از اهداف برگزاری این همایش تغییر الگوی کشت کشاورزان بود.

با توجه به اینکه موضوع پیرامونی این همایش در خصوص گیاهان دارویی انتخاب شد و نیاز روز کشاورزان منطقه محسوب می شود با وجود شرایط نا مساعد جوی و بارش برف شدید اسقبال خوبی صورت گرفت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.