این مطلب ۱۷۳۳ بار خوانده شده

بیانیه ۹ دی ۹۷

بیانیه سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی به مناسبت حماسه ۹ دی
نسخه مناسب چاپ

یکی از خصوصیاتی که در حادثه‌ی ۹ دی هست، که باز آن را کاملاً به حوادث انقلاب نزدیک میکند، مسئله‌ی عاشوراست. یعنی در حوادث اول انقلاب هم محرّم پیش آمد و امام آن نکته‌ی عظیمِ عجیبِ تاریخی را بیان کردند: «ماهی که خون بر شمشیر پیروز است

                             ۱۳۹۰/۹/۲۱ امام خامنه ای

حماسه ۹ دی نشان داد که این انقلاب تکیه بر فرهنگ عاشورایی دارد و  این مردم شریف و مومن هنوز پای امام حسین(ع) ایستاده‌اند و دیگر اجازه نمی دهند حسینشان شهید شود. در ۹ دی فتنه جمع شد اما نه به دست مسئولانی که خود را عامل انقلاب می دانند و در پی سهم خود از سفره انقلاب بودند بلکه به دست مردمی که خود را وارث این انقلاب می دانند. در طول انقلاب همواره خود مردم طومار فتنه گران و هتاکان به انقلاب اسلامی و مقدسات دینی مردم پیچیده اند. از فتنه منافقین و دار و دسته ی بنی صدر که در بحبوحه جنگ تحمیلی کشور را درگیر مشکل درگیری های داخلی کرده بودند تا گروه های جدایی طلب و معارض در گوشه گوشه کشور و در نهایت فتنه سال ٨٨ که از یک توهم انتخاباتی شروع شد و با زیر سوال بردن ارکان نظام و دین اسلام ادامه پیدا کرد. نهم دی ماه سال ۸۸ به عنوان برگ زرینی در تاریخ پر از حماسه کشور ایران، پیام ولایت مداری ملت را به جهانیان فریاد زد و مردم با حضور پرشکوه و یکپارچه در راهپیمایی آن روز عظیم نشان داد که توطئه ها و نقشه های استکبار جهانی نخواهند توانست حرکت آنها را در ادامه راه شهدا و امام شهیدان لحظه ای کند و یا متوقف کند. ۹ دی یادآور تجدید پیمان ملت با ارزشهای انقلاب اسلامی و ولایت است و این خود حاصل بصیرت و آگاهی ملت ایران است که برگرفته از فرهنگ عاشوراست که جهانیان را تسلیم اراده خود کرد و خشم و عصبانیت دشمنان و منافقین ملت را همراه با انفعال و عقب نشینی از مواضع نادرستشان به ارمغان آورد. نهم دیماه سال ۱۳۸۸ یوم الله دیگری در تاریخ حماسه های ماندگاراست که جهانیان شاهد عمق پیوند ولایت و مردم بصیر و انقلابی ایران برای خاموش کردن فتنه های داخلی و توطئه های خارجی بودند.

سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی ضمن بزرگداشت این حماسه بزرگ مردمی و ارج نهادن به حضور خردمندانه مردم در عرصه های حساس انقلاب اعلام می دارد ما تا آخرین نفس پای آرمان های انقلاب و فرامین مولایمان حضرت امام خامنه ای  ایستاده ایم و هرچه در توان داریم در راه اعتلای این انقلاب و کشور به کار خواهیم بست تا شرمنده خون شهدا و امام شهدا نباشیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.