این مطلب ۸۴۰ بار خوانده شده
کلینیک سیار دامپزشکی سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان بمنظور برگزاری کارگاه آموزشی رعایت اصول بهداشتی دام و جایگاه دام و بازدید از دامداری های روستای محروم چشمه نیل شهرستان کلاله حضور یافت.

اعزام کلینیک سیار دامپزشکی استان گلستان

کلینیک سیار دامپزشکی سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان با هماهنگی مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان کلاله جناب آقای دکتر فرخ منش در روستای محروم چشمه نیل از توابع آن شهرستان حضور یافت.
نسخه مناسب چاپ

در روز سه شنبه مورخ ۹۷/۰۷/۱۷ کلینیک سیار دامپزشکی سازمان بسیج مهندسین مهندسین کشاورزی  منابع طبیعی استان گلستان با هماهنگی بعمل آمده از طرف کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان کلاله در روستای چشمه نیل از توابع شهرستان کلاله حضور یافت.

ابتدا کارگاه آموزشی با موضوع رعایت اصول بهداشتی دام و جایگاه آن در مسجد روستا با حضور دامداران منطقه برگزار گردید.

در ادامه کلینیک سیار دامپزشکی بهمراه تیم آن برای بازدید از واحد های نگهداری دام در روستا حضور یافت.از جمله مشکلاتی که در این بازدید در مورد دام منطقه دامداران بود به این شرح می باشد: نبود اطلاع و دانش کافی در مورد جیره مناسب برای دامهای آبستن که در دوره قبل و بعد از آبستنی اغلب دام ها بعد زایمان دچار ضعف شدید و فلجی می شدند، نبود دانش کافی از جهت مدیریت پروش گاو و گوسفند، رعایت نکردن اصول بهداشتی جایگاه دام، انجام ندادن ضد عفونی های دوره ای اعم از محل نگهداری دام، آبشخورها، آغل ها و ..............

سپس در ادامه بازدید ویزیت دام های بیمار هر دامداری صورت گرفت و با توجه به بیماری تشخیص داده شده داروی مربوطه را نیز بصورت رایگان در اختیار دامداران قرار گرفت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.