این مطلب ۲۲۸۴ بار خوانده شده
اعزام کلینیک سیار دامپزشکی استان گلستان سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گلستان به روستای چناران توابع شهرستان مراوه تپه در قالب گروه های جهادی

کلینیک سیار دامپزشکی استان گلستان

اعزام کلینیک سیار دامپزشکی استان گلستان سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی گلستان به روستای چناران توابع شهرستان مراوه تپه با هدف کارگاه های آموزشی برای دامداران منطقه و بازدید از محل نگهدار دام های سبک و سنگین با حضور کارشناسان مربوطه از طرف
نسخه مناسب چاپ

در مورخ ۹۷/۰۶/۲۴ روز شنبه تیم کلینیک سیار دامپزشکی سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان با تجهیزات مربوطه و به همراه کارشناسان امور دام وطیورکلینیک سیار، قرارگاه پیشرفت و آبادانی، سازمان جهاد کشاورزی به روستای چناران از توابع شهرستان مراوه تپه عازم گردید. که در قالب رزمایش محمد رسول الله (ص) و با هدف توسعه اشتغال پایدار روستایی و برگزاری کارگاه های آموزشی رعایت اصول بهداشتی و همچنین بازدید از واحد های دامداری روستا و ویزیت رایگان و پخش دارو به صورت رایگان برای دامداران با توان مالی ضعیف صورت گرفته است.

ابتدا در مدرسه روستای چناران کارگاه آموزشی با حضور دامداران روستا توسط کارشناس امور دام و طیور کلینیک با هدف ارتقاء سطح آگاهی مردم روستا برگزار شد. در ادامه با شناسایی دامدارانی که از نظر کلینیکی نیاز به ویزیت و بازدید داشته اند مشخص شد و کلینیک سیار در آن محل ها حضور پیدا کرد که با ویزیت رایگان دام و شناخت بیماری های قالب دام روستا به اهالی محترم روستا کمک رسانی نمود.

مشکلاتی که از نظر بهداشت دام این منطقه با آن دست و پنجه نرم می کند عبارتند از: وجود کنه و حشرات موذی در سطح وسیع بین دام های منطقه، نبود بستر مناسب و تمیز در محل های نگهداری دام، نبود حمام ضد کنه مخصوص دام سبک و سنگین که مردم منطقه با آن روبه رو بوده اند.

لازم به ذکر است که در بین اهالی دامداران که از نظر وضعیت معیشت و اقتصادی در سطح ضعیف بوده اند دارو از طرف کلینیک سیار دامپزشکی سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی سپاه نینوا گلستان رایگان توزیع گردید.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.