این مطلب ۷۰۸ بار خوانده شده

تغییر الگوی کشت به منظور اشتغال زایی به همت گروه جهادی وزوایی خراسان جنوبی

نسخه مناسب چاپ

به نقل از خبرگزاری بسیج علی یوسفی مسئول گروه جهادی شهید وزوایی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی این خبرگزاری، در راستای فعالیت‌های این گروه جهادی در رزمایش بزرگ محمد رسول الله بسیج عنوان کرد: این گروه جهادی در شهرستان شوسف نهبندان از استان خراسان جنوبی در حال فعالیت است.
وی در زمینه اقدامات عمرانی صورت گرفته توسط این گروه جهادی گفت: در روستای کلاته حبیب مسجدی در حال احداث و تکمیل است و در روستای افضل آباد پایگاه بسیج برای فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی تاسیس شد.
یوسفی تصریح کرد: در روستای افضل آباد به دلیل کمبود آب و هدر رفتن آن در زیر زمین کانال کشی و بازسازی استخر انجام گرفت.
وی اظهار داشت: متاسفانه کشت موجود در روستای افضل آباد به مصرف خوراک دام می‌رسد و درآمدی برای جوانان ندارد، بنابراین برای اشتغال زایی جوانان به تغییر الگوی کشت پرداخته شده است.
یوسفی با اشاره به کمبود آب روستای افضل آباد خاطر نشان کرد: با نظر کارشناسان مختلف و همکاری اهالی روستا الگوی کشت به کاشت سیر، زرشک، زعفران و آویشن که نیاز به آب کمتری دارند تغییر یافت.
وی عنوان کرد: در زمینه آموزشی گروهی از برادران و خواهران به شهرستان نهبندان اعزام شده و به برگزاری کلاس‌های آموزشی و کمک درسی برای دانش آموزان می‌پردازند.
یوسفی در پایان در زمینه اقدمات فرهنگی صورت گرفته توسط این گروه جهادی گفت: برنامه‌های مختلفی از قبیل نقاشی، احکام و کلاس‌های قرآنی انجام گرفته است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.