اخبار کشاورزی

این مطلب ۸۷۴ بار خوانده شده

افشا و بازخوانی حقوق بشر آمریکایی

اقدامات دولتمردان آمریکایی یادآور آن است که آمریکا در راس ناقضان حقوق بشر است و نباید چنین دولتی ادعای حقوق بشری داشته باشد و جمهوری اسلامی ایران را متهم به نقض حقوق بشر کند .
نسخه مناسب چاپ

اقدامات دولتمردان آمریکایی همچون فاجعه هیروشیما و ناکازاکی، کشتار داخائو، کشتار بیسکاری، کشتار شینونه، مداخله در جنگ‌های کره، زندان گوانتانامو، تولید و تجهیز و حمایت از تروریسم، برنامه‌ریزی و اجرای براندازی در کشورها، تجاوز و کشتار وحشیانه مردم ویتنام، نسل‌ کشی مسلمانان با استفاده از بمب‌های شیمیایی و میکروبی، مدیریت و اداره تمامی جنگ‌ها و قتل عام‌های بشری در جهان ، کشتار کور و بی‌منطق مسلمانان عراق و افغانستان به بهانه انتقام گیری از کشته‌های ۱۱ سپتامبر، نژادپرستی،نقض حقوق بشر، صادرات و ترویج خشونت و خونریزی و هرج و مرج در جهان، دخالت در امورکشورها و تهدید استقلال کشورها در جهان و ملت ایران از جمله زمان کودتای ۲۸ مرداد تا کارشکنی‌های اول انقلاب، تبدیل سفارتخانه به جاسوس‌خانه،‌ بلوکه کردن اموال و دارایی‌ها، قائله ۷۸، فتنه ۸۸،‌ اغتشاش‌های سال ۹۶ و برجام و فشارهای اقتصادی و روانی و تحریم‌ها با هدف به زانو درآوردن مردم یادآور آن است که آمریکا در راس ناقضان حقوق بشر است و نباید چنین دولتی ادعای حقوق بشری داشته باشد و جمهوری اسلامی ایران را متهم به نقض حقوق بشر کند .

اقدامات آمریکای جهان خوار:

سوء قصد به حضرت آیت ا... خامنه ­ای

در ششم تیر سال ۱۳۶۰حضرت آیت ا... خامنه ای در مسجد ابوذر تهران توسط عوامل منافقین ترور شد. هر چند درباره انتساب این ترور به منافقین و یا باقیمانده های گروه فرقان اختلاف نظر است، اما در سایت مرکز حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌ا... العظمی خامنه‌ای آمده که منابع غیر رسمی همچنان این ترور را به گروهک تروریستی منافقین منسوب کردند و این اقدام اولین مورد از سلسله اقدامات تروریستی منافقین علیه مقامات جمهوری اسلامی بوده است .

شرح حادثه بدین گونه بود که؛ پس از شروع سخنرانی حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای در مسجد ابوذر تهران، ضبط صوتی میان مردم دست به دست می‌شود و سمت راست سخنران، حضرت آیت‌ا... خامنه‌ای قرار می‌گیرد.این ضبط صوت توسط عامل انفجار به گونه­ ­ ای درجلوی آیت ­ا... خامنه­ ای قرار داده می­ شود که قلب ایشان را نشانه رود؛ اما در میانه سخنرانی به دلیل مشکل صدا، ایشان (آیت ­ ا... خامنه ­ای) کمی جابه جا می‌شوند و ضبط از جلوی قلب فاصله می‌گیرد . همین مسئله باعث می‌شود آسیب جدی در نهایت به دست ایشان وارد شود و دست راست، صدمه زیادی می‌بیند. هر چند وضعیت قلب هم بحرانی بوده به نوعی که بعد از انتقال ایشان به یک درمانگاه در خیابان قزوین و سپس بیمارستان بهارلو در پلجوادیه، آیت‌ا... خامنه‌ای در نهایت به بیمارستان قلب شهید رجایی منتقل می‌شوند تاادامه درمان آنجا صورت گیرد .

انفجار تروریستی هفتم تیر و شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از مسئولین نظام

فاجعه ۷ تیر ماه۱۳۶۰ از بزرگ­ترین انفجارهای تروریستی تاریخ جمهوری اسلامی ایران است که طی آن آیت­ ا... دکتر سیدمحمد حسینی بهشتی رئیس دیوان عالی کشور و ۷۲ تن از مسئولان نظام(چهار وزیر، ۱۲ معاون وزیر و حدود ۳۰ نماینده مجلس) با بمب گذاری منافقان ترور شده و به شهادت رسیدند .

این فاجعه آن قدربزرگ بود که به تعبیر رهبر معظم انقلاب «به‌طور طبیعی باید منجر به شکست انقلاب اسلامی می‌شد اما به برکت خون این شهدا، درست عکس آنچه تصور می­رفت اتفاق افتاد وبعد از این حادثه، ملت متحد شد و انقلاب در مسیر واقعی و صحیح خود قرار گرفت ».

حادثه هفتم تیر، ۶روز پس از عزل بنی‌صدر از ریاست جمهوری و یک ماه قبل از فرار وی و مسعود رجوی سرکرده گروهک تروریستی منافقین به فرانسه صورت گرفت .

بمباران شیمیایی سردشت

به دنبال شکست­ های پی در پی و عجز و ناتوانی نیروهای بعث عراق در مقابل نیروهای جمهوری اسلامی این رژیم بعثی با کمک و حمایت­ های مالی و اطلاعاتی آمریکا و غرب اقدام بهکاربرد جنگ افزارهای بیولوژیک و شیمیایی علیه مردم ایران کرد. در بعداز ظهر روز ۷تیر ۱۳۶۶، نیروی هوایی ارتش رژیم بعثی مورد حمایت آمریکا و غرب، با استفاده از بمب‌های شیمیایی دریافتی از کشورهای غربی، چهار نقطه پر ازدحام شهر سردشت ( از توابع استان آذربایجان غربی) را مورد حمله قرار داد. در این حمله، ۱۱۰ نفر از ساکنان غیر نظامی که تعداد زیادی از آنها را زنان و کودکان خردسال تشکیل می­ دادند، به شهادت رسیده و بیش از ۸۰۰۰ نفر دیگر نیز در معرض گازهای سمی قرار گرفتند و مسموم شدند، که هنوز نیز مصدومیت‌های ناشی از آن اقدامات تروریستی را با خود به همراه دارند .

بمباران شیمیایی سردشت یکی از نقاط تاریک تاریخ است که حمایت مدعیان حقوق بشر از اقدامات تروریستی و انفعال نهادهای بین‌المللی را در این زمینه نشان می‌دهد. با گذشت بیش از ۳۱ سال از بمباران شیمیایی دشمن بعثی، هنوز فجایع ناشی از آن التیام نیافته و آثار مصیبت‌بار آن و قصور و اغماض عامدانه حامیان صدام را ـ که با کمک و مساعدت به این رژیم وتجهیز آن به سلاح‌های ممنوعه شیمیایی، او را در ارتکاب این جنایات یاری کردند ـ نمی‌توان فراموش کرد .

به گفته حسن قشقاوی، معاون وزیر امور خارجه؛ ۴۰۰ شرکت خارجی در تهیه مواد مورد نیاز بمب‌های شیمیایی با رژیم بعث عراق همکاری داشتند، ولی هیچ‌گونه اقدامی برای احقاق حقوق مردم این شهرستان در مجامع بین‌المللی انجام نداده‌اند.   وزارت امور خارجه بیش از ۱۲ هزار صفحه مدرک و سند در محکومیت شرکت‌های اروپایی در اختیار دادگاه بین‌المللی لاهه قرار داد؛ ولی این دادگاه تاکنون فقط به محکوم کردن یک نفر هلندی در این زمینه اکتفا کرده است. تاکنون یک دلار نیز در راستای کمک به مردم بی‌دفاع سردشت و جبران خسارت‌های وارد شده از سوی مجامع بین‌المللی پرداخت نشده است .

فاجعه سردشت نشان داد کنوانسیون‌ها و معاهدات حقوقی درباره منع استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی چگونه تحت تاثیر ملاحظات سیاسی و منفعت‌نگری قدرت‌های به اصطلاح حامی حقوق بشر قرار می‌گیرد که امروز نیز همین کشورها مانع اجرایی شدن کنوانسیون منع استفاده ازسلاح‌های شیمیایی هستند .

شهادت آیت ا... صدوقی چهارمین شهید محراب

ترور و شهادت آیت‌ا...صدوقی از یاران دیرین نهضت اسلامی و از افراد موثر جریان انقلاب اسلامی توسط عوامل استکبار از دیگر وقایع هفته دوم تیرماه است. آیت ا... صدوقی که پس از پیروزی انقلاب توسط امام خمینی(ره) به امامت جمعه یزد منصوب شده بود به دلیل تاثیرگذاری فراوان در جریان انقلاب، به شدت مورد خشم دشمنان انقلاب قرار داشت و چند بار نیزمورد سوءقصد قرار گرفت. سرانجام آیت ا... صدوقی در یازدهم تیر۱۳۶۰ مصادف با دهم ماه مبارک رمضان ۱۴۰۲ بعد از نماز جمعه مورد حمله انتحاری مزدور منافقین محمدرضا ابراهیم‌ زاده قرار گرفت و در سن ۷۵ سالگی به شهادت رسید که به شیخ الشهدای محراب نیز لقب گرفت.   در این حادثه علاوه بر شهید آیت‌ا...صدوقی، تعدادی از پاسداران محافظ ایشان مجروح شدند و سه نفر از نمازگزاران نیز به شهادت رسیدند .

حمله ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافری ایرباس ایران

از مهم­ترین وقایع هفته دوم تیرماه که استکبار جهانی به طور مستقیم دست به جنایت علیه مردم ایران زد،حمله موشکی ناو جنگی آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرباس ایرانی در آب­های نیلگون خلیج فارس در ۱۲ تیرماه ۱۳۶۷ برابر با سوم ژوئیه ۱۹۸۸ میلادی است. این حادثه لکه ننگی است که در کنار دیگر جنایات آمریکا به خوبی بی‌صداقتی مقامات این کشور را درزمینه حقوق بشر نشان می‌دهد .

در اقدام تروریستی۱۲ تیر ۶۷، پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی ایران ایرشناسه پروازی  R655  از مبدأ بندرعباس به مقصد دبی، با شلیک دو موشک کروز از ناو هواپیمابر یو.اس.اس.جک وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بر فراز آب‌های نیلگون خلیج فارس و در نزدیکی جزیره " هنگام" در فضای هوایی جمهوری اسلامی ایران مورد هدف قرار گرفت و سقوط کرد.   در پی این حمله تروریستی، همه۲۹۰ سرنشین ایرباس ایرانی شامل ۱۵۶ مرد، ۵۳ زن، ۵۷ کودک ۲ تا ۱۲ ساله و ۸ کودک زیر دو سال و ۱۶ خدمه پروازی در دم جان باختند. البته از این تعداد سر نشین ۴۲ نفر با ملیت‌های یوگسلاو، پاکستانی،هندی، عربی بودند .

بر اساس گزارش‌ها،اولین موشک، بال سمت چپ هواپیما را جدا می‌کند و موشک دیگر نیز مستقیم به قسمت دم هواپیما شلیک می‌شود که پس از برخورد، آن را از جا می‌کند. هواپیما مستقیم به سمت دریا شیرجه می‌رود و تنها ۸۴ ثانیه پس از شلیک موشک‌ها، هواپیما به سطح دریابرخورد می‌کند و منفجر می‌شود .

بلافاصله پس از این حادثه، مقامات آمریکایی تلاش کردند با بازی رسانه‌ای، خود را در این اقدام تروریستی بی­ گناه نشان دهند و ابتدا مدعی شدند به اشتباه تصور کرده‌اند یک فروند هواپیمای اف۱۴ جمهوری اسلامی ایران را مورد هدف قرار داده‌اند؛ ادعایی که البته طبق شواهد و اسناد به دست آمده رد شد .

آمریکا ادعا می‌کرد هواپیمای ایرباس۳۰۰  A  خارج از دالان هوایی پرواز می‌کرده و رزمناو آمریکایی نیز هفت بار اخطار رادیویی برای هواپیما مخابره کرده، ولی در پی آن جوابی دریافت نکرده است؛ در حالی که مطابق اسناد و مدارک موجودایرباس شماره ۶۵۵ در مسیر پروازی خود در دالان تجاری آمبر ۵۹ و در ارتفاع ۱۴ هزارپایی در حال پرواز بوده است .

دلایل و قرائن نشان می ‎ دهد که نه تنها کشتی­ های جنگی ایالات متحده از پیام ­های رادیویی هواپیمای ایرباس شماره ۶۵۵ که بر روی فرکانس­ های باز و به زبان انگلیسی مخابره می ­شد، باخبر و مطلع بودند، بلکه قطعاً آن پیام­ ها را نیز در اختیار داشتند. پیام­ های رادیویی ‎ ای که نشان دهنده غیرنظامی بودن هواپیما و مسافری و تجاری بودن آن بود. این مدعا با بررسی یافته ‎ های مربوط به تحقیقات رسمی که ایالات متحده بلافاصله بعد از حادثه انجام داد، ثابت می ‎ شود. تحقیقات وزارت دفاع آمریکا در خصوص حادثه مزبور در تاریخ ۱۹ ژوئیه(۲۸ تیرماه ۶۷) انجام و در تاریخ ۲۸ ژوئیه (۶ مرداد) منتشر شد. گزارش وزارت دفاع آمریکا در پاراگراف چهارم از صفحه  E-8 اظهارمی ‎ دارد: «پرواز ۶۵۵ ایران ایر از بندرعباس شروع شد و به پرواز خود در مسیری عادی ادامه داد تا اینکه هفت دقیقه پس از پرواز توسط یک موشک پرتاب شده از سوی ناو وینسنس مورد اصابت قرار گرفت ... آخرین تماس خلبان برای گزارش ­دهی در خصوص موقعیت هواپیما نیز حدوداً در ساعت ۹:۵۸ بود». از این رو باید نتیجه گرفت که در زمان مزبور، آمریکا ازمسئله مسافربری بودن هواپیما و غیرنظامی بودن آن پرواز اطلاع کاملی داشته است .

با این حال مقامات آمریکایی پس از چندی، در توهینی آشکار به ملت ایران، مدال شجاعت بر گردن ناخدایاین ناو انداختند و بدین سان حمایت رسمی خود را از این جنایت اعلام نمودند. به هر تقدیر، این جنایت نیز در کنار جنایات بی شمار دولت آمریکا، در پرونده سیاه استکبار جهانی ثبت شد و لکه ننگ دیگری بر تارک آن جنایت پیشگان نقش بست .

نکته : در کنار موارد ذکرشده، اقدامات بی­شمار دیگری از مصادیق حقوق بشر آمریکایی به عبارتی جنایات ضد بشری آمریکا علیه ملت ایران طی ۴۰ سال گذشته پس از پیروزی انقلاب اسلامی وجود دارد که برای جلوگیری از اطاله کلام به فرصتی دیگر محول می شود .

 

از این رو وظیفه مابه چالش کشیدن این کشور در نقض حقوق بشر آن هم از موضع تهاجمی است، نه از موضع تدافعی که ابتدا متهم شویم و بعد از خود دفاع کنیم. جدا کردن کودکان از والدینشان و نگهداری آنها در قفس در مرزهای آمریکا به عنوان آخرین نمونه نقض حقوق بشر از سوی این کشور است . بنابراین توجه به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر (( این را همه بدانند: امروز کشوربه شناخت دشمن نیاز دارد. دشمن را بشناسیم؛ دشمنان جهانی که خودشان را به‌ وسیله‌ی انواع و اقسام اقلام آرایشیِ رسانه‌ای و تبلیغاتی بزک میکنند و در مقابل چشم قرار میدهند، بشناسیم؛ آمریکا را بشناسیم. در همین چند روز مشاهده کنید: فردا هفتم تیر است، حادثه‌ی حزب اتّفاق افتاده است؛ در سال ۶۶ در همین روز هفتم تیر، حادثه‌ی بمباران شیمیایی سردشت اتّفاق افتاده است؛ بله، صدّام آن کار را کرد،امّا پشت سر صدام چه کسی بود؟ آمریکایی‌ها بودند، غربی‌ها بودند، همان کسانی بودند که بمب های شیمیایی را به او دادند، چراغ سبز هم به او دادند و در مقابل این جنایت بزرگ و این قتل‌ عام عجیب سکوت هم کردند؛ در روز یازدهم تیر – چند روز بعد – ترور شهید صدوقی است که این هم کار همین جنایتکاران است؛ در روز دوازدهم تیر – چند روز بعد ازاین- حادثه‌ی اسقاط هواپیمای ایرباس بر روی خلیج‌فارس است. از هفتم تیر تا دوازدهم تیر شما ببینید چقدر ترور، قتل‌ عام و کشتار ،انجام شد؟ چقدر زن، کودک، عالِم، سیاستمدار، به‌ وسیله‌ی عوامل آمریکا آماج این جنایتها قرار گرفتند؟ اگر طرّاح این حوادث هم سرویس‌های امنیّتی آمریکا و غرب نبودند، حدّاقل کمک‌کننده بودند؛ حدّاقل تشویق‌کننده بودند. این دشمنها را بشناسیم. به تعبیر بعضی دوستان، خوب است این هفتم تا دوازدهم تیر را هفته‌ی «حقوق بشر آمریکایی» اعلام بکنیم. واقعاً حقوق بشر آمریکایی در این چند روز در کشور ما یک چیز واضح و بارزی است و از این قبیل الی‌ ماشاءالله. پس احتیاج داریم دشمن را بشناسیم. آن کسانی که امروز سعی می کنند از این هیولا – که سیاستهای آمریکایی و سیاستهای بعضی از دنباله‌روان آمریکا است – یک چهره‌ی موجّهی معرّفی کنند، اینها دارند خیانت می کنند؛ اینها دارند جنایت میکنند. این کسانی که این حقیقت روشن را کتمان میکنند،این دشمنی خباثت‌ آلود را در زیر پرده‌های توجیه می پوشانند، اینها دارند خیانت میکنند به این ملّت. کشور ما و ملّت ما احتیاج دارد دشمن را بشناسد، عمق دشمنی رابفهم)) بیش از پیش ارزش پیدا می کند.

سوالیکه مطرح می شود این است که با وجود حقوق بشر ی که غرب و نظام سلطه به رهبری شیطان بزرگ در جهان دنبال می‌کنند و دهها اشکال اساسی منجمله:

  ۱ - بیش از آنکه ماهیت حقوقی داشته باشد، ماهیتی سیاسی دارد .

۲ - با فرهنگ ملت‌ها در تضاد آشکار است .

۳ - بر اساس منافع چند کشور خاص تنظیم شده‌است .

٤ - مروج فرهنگ لیبرال دموکراسی و سرمایه‌داری غربی است .

۵ - در تضاد آشکار با همه ادیان الهی است .

۶ - جهان شمول نیست .

۷ - فاقد پشتوانه مکتبی و ایدئولوژیکی است .

۸ - فاقد اصول و مبانی اخلاقی بوده و مبتنی بر بی‌اخلاقی و هرزگی و سقوط انسانیت است .

۹ - فاقد ضمانت اجراست .

۱۰ - با سلیقه قدرت‌های بزرگ و بر اساس حفظ منافع قدرت‌ها اداره می‌شود .

دارد، واقعا حقوقبشر است یا ضد حقوق بشر؟

 

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.