اخبار کشاورزی

این مطلب ۱۱۹۷ بار خوانده شده
به همت کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان جغتای صورت گرفت

همایش علمی‌سازی کشاورزی شهرستان جغتای

همایش علمی‌سازی کشاورزی ناحیه جغتای در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ با حضور جمعی از کارشناسان کشاورزی، مسئولین و کشاورزان روستاهای تحت پوشش طرح ملی بسیج همگام با کشاورز در محل مدیریت جهاد کشاورزی جغتای برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

کلاس آموزشی" کنترل پسیل  پسته "  در محل سالن جلسات مدیریت با حضور آقای مهندس  عابدینی  مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان  کاشمر و خانم مهندس آشفته و با حضور پسته کاران و بهره برداران و  کارشناسان کشاورزی، کارشناس مربیان و مسئولین بخش کشاورزی شهرستان برگزار شد.  
در این جلسه آقای مهندس عابدینی با اشاره به اینکه : پسیل پسته مهمترین آفت درختان پسته کشور و آفت کلیدی این محصول محسوب می گردد ؛ هر ساله خسارت زیادی را به باغهای پسته کشور وارد می‌کند. در حالت طغیانی این آفت علاوه بر کاهش محصول سال جاری باعث ریزش جوانه های سال آینده، ریزش برگها و ضعف درخت می گردد. برای کنترل و کاهش جمعیت این آفت به زیر سطح زیان اقتصادی روشهای غیرشیمیایی متعددی در کنار مبارزه شیمیایی را می توان در برنامه مدیریتی مبارزه با پسیل پسته استفاده نمود.
ایشان با ارائه پاورپوینت  به توضیحاتی در رابطه با سیکل زندگی و نحوه خسارت این آفت پرداختند و در ادامه چگونگی کنترل این آفت را با راه های غیر شیمیایی بیان نمودند

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
khrazavi
  • +۲۵
  • -۴۵

همایش علمی‌سازی کشاورزی شهرستان جغتای