این مطلب ۱۱۳۰ بار خوانده شده

برگزاری همایش بزرگداشت روز بسیج مهندسین کشاورزی در زنجان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان در همایش بزرگداشت سالروز تشکیل جهاد سازندگی و بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی گفت: امروز باتوجه به کمبود آب، تغییر الگوی کشت محصولات کشاورزی به منظور کاهش حجم مصرف آب وافزایش بهره وری تولید، امری لازم و ض
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان زنجان به نقل از خبرگزاری ایرنا، حجت الاسلام علی خاتمی روز چهارشنبه ۳۰ خردادماه در همایش بزرگداشت سالروز تشکیل جهاد سازندگی و بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی که در سالن اجتماعات زیتون سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان برگزار شد افزود: فعالان در عرصه کشاورزی باید از کاشت محصولات پرمصرف آب اجتناب کنند و این باید از سوی کشاورزان و دستاندرکاران امر تولید جدی گرفته شود .

وی با بیان اینکه درحال حاضر در بحث آب و خاک با مشکلاتی مواجه هستیم و به همین خاطر نیز نمی توان سطح زیر کشت را افزایش داد و باید حساسیت ها در استفاده بهینه از آب و خاک بیشترشود، اظهار کرد: خوشبختانه در خصوص استفاده بهینه از آب، حساسیت ها خوب است اما نسبت به خاک چندان مطلوب نیست که باید تقویت شود . نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه زنجان گفت : امروز، صادرات محصولات تولیدی پرمصرف آب در واقع به منزله صادر کردن آب است و در چنین وضعیتی هیچ انسان عاقلی این کار را نمی کند . حجت الاسلام خاتمی افزود: تا کنون در زمینه تولید محصولات زراعی، باغی و دامی به جد کارهای بزرگی درکشور انجام شده که این حاصل فعالیت و تلاش های وافر است و باید به آن افتخار کرد . وی ادامه داد: استان زنجان در بسیاری از عرصه های مربوط به تولید محصولات کشاورزی ازاستانهای اول و دوم کشور محسوب می شود که این افتخار و سربلندی نیز بسته به عواملی چون وجود نیروهای دانشمند، کاربلد، کارآزموده و پرتلاش و همچنین بهره گیری از تجربیات گذشته است . امام جمعه زنجان، برضرورت توسعه سامانه های نوین آبیاری در راستای بهبود عملکرد آبیاری و افزایش راندمان تولید محصولات کشاورزی درکشور تاکید و اظهار کرد: اگر در برخی از فرآورده های دامی، شیلاتی، زراعی و باغی در مقایسه با ۳۱ استان ایران زنجان به جایگاه نخست دست یافته، ناشی از نگاه علمی ودرست در بحث تولید بوده است و به حتم اگر نظارت، دقت و کنترل علمی نبود این موفقیت حاصل نمی شد . حجت الاسلام خاتمی دربخش دیگری از سخنان خود به دشمنی های آمریکا با ایران اسلامی پرداخت و گفت: پس ازپیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی (ره) تمامی روسای جمهوری آمریکا به نحوی، دشمنی های خود نسبت به ایران را نشان داده اند . وی ادامه داد: حال این دشمنی ها از طرف دموکرات ها با بیانی نرم تر و از سوی جمهوری خواهان نیز مقداری خشن تر صورت گرفته است اما در هر حال خروجی هر دو آنان یکی بوده و فقط نوع ادبیاتشان فرق می کند . حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه نباید تمام کاستی و تقصیرها را به گردن دشمن انداخت تاکید کرد : اینکار ۲ اشکال عمده دارد نخست اینکه دشمن را خیلی قوی و ایران را نیز ضعیف معرفی و روحیه مقاومت را در ما کم می کند . وی به مقایسه آمریکای امروزبا ۴۰ سال قبل پرداخت و افزود: آمریکا ۴۰ سال قبل از نظر قدرت نظامی و اقتصادی وبین المللی در چه جایگاهی قرار داشت و اکنون در کجا قرار گرفته است . حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه آمریکا هرچند به لحاظ اقتصادی جهان را مکیده است اما امروز از درون در حال متلاشی شدن و پوکیدن است و علایم آن مشهود و وعده الهی نیز حتمی و قطعی است، تصریح کرد: امروز، شعار مرگ بر آمریکا در اقصی نقاط جهان جا افتاده و منحصر به ایران نیست . وی تاکید کرد: قدرت دفاعی و بازدارندگی ایران آمریکای جهانخوار و چپاولگر را سخت به وحشت انداخته است و این باعث شده تا وزارت خزانه داری جای وزارت جنگ را بگیرد و با حربه اقتصادی وارد کارزار با کشورمان شود . .

دکتر حسین جعفری رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان در ادامه ضمن تبریک سالروز تاسیس جهاد سازندگی و بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی و یاد و خاطره شهدای جهاد سازندگی را گرامی داشت و افزود خداوند را شاکریم که امسال بارشهای خوبی را داشته ایم .

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت ؛محدودیت هایی درمنابع آبی داریم و اولویت اصلی و اساسی این سازمان بهره وری در آب و خاک و انرژیاست وی از اجرای ۱۰ پروژه متفاوت به نام ۱۰ شهید در سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خبر داد .

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.