اخبار کشاورزی

این مطلب ۱۰۵۰ بار خوانده شده
به همت سازمان بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی استان کرمانشاه انجام شد؛

برگزاری اولین جلسه هیئت اندیشه ورزان+ تصاویر

اولین جلسه هیئت اندیشه ورزان سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کرمانشاه در سالن جلسات جهادکشاورزی استان برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه، اولین جلسه هیئت اندیشه ورزان سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کرمانشاه روز سه شنبه هیجدهم اردیبهشت ماه در سالن جلسات جهادکشاورزی استان برگزار شد.

در ابتدای جلسه حاج آقا یوسفی نیا مسئول حوزه نمایندگی سازمان بسیج جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در خصوص منویات مقام معظم رهبری در رابطه با تحقق شعار سال بیاناتی ایراد نمودند.

در ادامه جلسه دکتر شهبازی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه در رابطه با نقش آفرینی بسیج در خصوص توسعه کمی و کیفی محصولات کشاورزی صحبتهایی بیان نمودند.

وی تصریح کرد: محوری که بسیج در آن وارد شده بسیج همگام با کشاورزی است و باید تلاش شود تا به منظور بالا بردن تولیدات و محصولات کشاورزی دارای کیفیت، کشاورزی را از سنتی به سمت علمی شدن هدایت کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه کشاورزی ما سنتی است و علمی و نوین نیست، علاوه بر هدر رفت آب، ۱۰ برابر کم‌تر از ظرفیت محصول تولید می‌کنیم، البته اگر در این زمینه دستگاه‌های اجرایی همکاری و تعامل داشته باشند و از ظرفیت بسیج که تاکنون در مورد ۲۰ قلم از محصولات کشاورزی که ۸۰ درصد تولیدات کشور را در بر می‌گیرد تحقیقاتی را انجام داده استفاده کنند، نتایج خوبی را در این حوزه به دست خواهیم آورد.

رئیس جهادکشاورزی استان کرمانشاه گفت: بحث دیگری که در تحقق اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دارای اهمیت و مورد تاکید مقام معظم رهبری است، توجه به صنایع تبدیلی کوچک است، زیرا ضایعات محصولات تولیدی کشاورزی در ایران سالانه ۵ میلیون تن است که دلایل متعددی را دارد، در این زمینه اگر تلاش شود این محصولات به محصولات دیگر با ماندگاری بیشتری تبدیل و وارد بازار صادرات شوند سود و نفع بسیار زیادی را برای کشور خواهد داشت.

دکتر شهبازی خاطرنشان کرد: باید ایجاد کارگاه‌های کوچک صنایع تبدیلی در روستاها مورد توجه و حمایت بیشتری قرار گیرد و در این زمینه نیز ما حاضر به هرگونه همکاری و تعامل هستیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.