اخبار کشاورزی

این مطلب ۱۰۱۲ بار خوانده شده
اعزام کلینیک سیار دامپزشکی استان گلستان در روستای حکیم آباد شهرستان علی آباد کتول به همراه رئیس سازمان دامپزشکی و مسئول کانون بسیج مهندسین جهاد کشاورزی شهرستان

کلینیک سیار دامپزشکی استان گلستان

طرح بازدید و بررسی مشکلات روستا از لحاظ رعایت و آموزش اصول یهداشتی واحدهای نگهداری گوسفندان از جمله ضد عفونهای لازم، تشخیص و کنترل بیماری های رایج بین دام و انسان، اقدامات قرنطینه ایی و شناسایی کم و کاستی های منطقه در امور دام بود.
نسخه مناسب چاپ

در مورخ ۹۷/۰۲/۰۱ روز شنبه بازدیدی از محل نگهداری گوسفندان در روستای حکیم آباد شهرستان علی آباد-استان گلستان توسط کارشناسان کلینیک سیار دامپزشکی سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی استان گلستان و هیات همراه که متشکل از دکتر دانشیان مسئول دامپزشکی شهرستان علی آباد کتول، دکتر سوخته سرایی مسئول کانون بسیج جهاد کشاورزی شهرستان و دهیار روستا گردید.

هدف از بازدید، بررسی مشکلات روستا از نظر رعایت و آموزش اصول بهداشتی واحدهای نگهداری گوسفندان از جمله ضد عفونی های لازم، تشخیص و کنترل بیماری های رایج بین دام و انسان، اقدامات قرنطینه ایی و شناسایی کم و کاستی های منطقه در امور دام بود.

در ادامه بازدید مصاحبه ایی توسط کارشناسان کلینیک سیار دامپزشکی با دامداران روستا در زمینه رعایت اصول بهداشتی، امراض، تغذیه و مدیریت پرورش انجام شد. نبود توان مالی برای خرید سموم رفع حشرات، عدم دسترسی در بدست آوردن سموم با کیفیت، حمام ضدعفونی و نداشتن آگاهی لازم در رعایت اصول بهداشتی از جمله مشکلات دامداران مشخص گردید. سپس کارشناسان کلینیک سیار تعدادی از گوسفندان مریض دامداران را ویزیت و به صورت رایگان داروی مربوطه را در اختیار آنان قرار دادند و در پایان از طرف اهالی روستا به جهت حضور کلینیک سیار و همراهان کمال تقدیر و تشکر شد و خواستار حضور مستمر کارشناسان کلینیک سیار در جهت رشد و ارتقای سطح کیفی روستا در زمینه بهداشت و پرورش دام شدند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.