این مطلب ۱۷۳۲ بار خوانده شده
به همت سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی سپاه امام رضا (ع) صورت گرفت

برگزاری چهارمین دوره آموزشی تسهیلگری ویژه کارشناس مربیان طرح بسیج همگام با کشاورز

این دوره در مورخ ۱۰ و ۱۱ اسفندماه سال ۱۳۹۶ در اردوگاه فرهنگی تربیتی شهید کاوه مشهد برگزار شد
نسخه مناسب چاپ

در این دوره مهندسان کشاورزی، کارشناس مربیان و مسئولین کانون‌های بسیج مهندسین کشاورزی و. منابع طبیعی شهرستان‌های خراسان رضوی برای یادگیری  تسهیلگری ( دوره های مقدماتی و پیشرفته) شرکت کردند و آموختن اصول علمی‌سازی کشاورزی و انتقال دانش حاصل از تجربه، تحقیق و پژوهش به کشاورزان که هدف اصلی تشکیل این دوره آموزشی نیز می‌باشد را فرا گرفتند.
مهندس محسن ماموریان مربی تسهیلگری این دوره بود.
مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی طی یک نشست خبری بیان کرد: طرح ملی بسیج همگام با کشاورز از سال ۹۲ و همزمان با تشکیل سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی اجرا می شود و درصدد است تا کشاورزان به کمک این طرح اموزش دیده، و بتوانند از امکانات آب و زمین خود با ابزار علم  استفاده بهینه را ببرند.
وی  با بیان اینکه برای اجرای این طرح هر شهر براساس توانمندی و درخواست کانون های بسیج مهندسین کشاورزی اقدام به اجرای کارگروه های علمی سازی می نماید اظهار کرد: کارشناسان در سازمان دوره هایی تحت عنوان تسهیل گری را گذرانده که در آن برای اجرای این طرح آموزش هایی از قبیل بهترین روش ارتباط با کشاورز و انتقال علم و دانش و پژوهش ها را فرا میگیرند.
سرهنگ محمد بسکابادی افزود: در حال حاضر ۴۰۰ روستا در ۲۵شهرستان تحت پوشش  این طرح می باشد و شاخص های انتخاب این روستاها به وسعت کشاورزی شهرستان و مشکلاتی که در آنجا وجود دارد و مهمترین شاخصه توانمندی مجموعه بسیج مهندسین شهرستان می باشدکه برای اجرای آن در شهرهای مختلف تشکیلات بسیج مهندسین کشاورزی راه اندازی شده است.
 اختتامیه این مراسم که مصادف با وفات بانو حضرت ام البنین سلام الله علیها و روز تکریم مادران و همسران شهدا قرار گرفته بود با تقدیر از همسر و مادر بزرگوار شهید رضا دامرودی شهید شاخص سازمان بسیج  مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی در سال ۹۶ به پایان رسید.
لازم به ذکر است مهندس شهید رضا دامرودی با تحصیلات گیاهپزشکی و داری یک فرزند دختر در ۲۵ مهر ۹۴ به دست عمال دست نشانده استکبار جهانی در منطقه سوریه به فیض عظیم شهادت نائل آمد

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
khrazavi
  • +۵۹
  • -۵۰

همسران شهدا ،مربی تسهیلگری