این مطلب ۱۴۱۹ بار خوانده شده
به همت کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهید فرشچی قوچان برگزار شد

بازدید مسئول محترم سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی کشوراز شهرستان قوچان.

دکتر جهانسوز مسئول محترم سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی در مورخه ۱۲بهمن ماه ۱۳۹۶ازروستای محمودی شهرستان قوچان بازدید به عمل آوردند.
نسخه مناسب چاپ

ایشان در دیدار با کشاورزان روستای محمودی بیان داشتند که در حال حاضر امنیت غذایی کشور در حال تهدید است و طی آمارهای گمرکی مقدار بسیار بالایی از مواد اولیه غذایی مردم از کشورهای خارج تامین می شوداین در حالی است که با استفاده از پتانسیل نیروهای جوان تحصیل کرده در بخش کشاورزی و منابع موجود می توان این شکاف را پر کرد، طرح بسیج همگام با کشاورز به عنوان یک برنامه اثربخش در بسیج تعریف شده است و به دنبال علمی سازی کشاورزی در روستاها می باشد

وی افزود: در ابتدای دهه مبارک فجر هستیم و به گفته امام راحل کشاورزی محور استقلال کشور است ولی در حال حاضر حمایت های لازم از کشاورزان و بخش های کشاورزی چه در دولت و چه در بخش خصوصی صورت نمیگیرد و این موجب نارضایتی تولیدکنندگان شده است.

دکتر جهانسوز ضمن اشاره به همکاری بسیج در طرح خودکفایی کلزا افزود، امیدواریم با رفع محدودیت ها و توجهات ویژه شاهد موفقیت های روزافزون این طرح در سطح کشور باشیم و این طرح موجب خودکفایی در بخش کشاورزی در خصوص محصولات استراتژی گردد.

وی همچنین با اشاره به شعار سازمان جهانی غذا و دارو  فائو افزود ما باید بر چهره کشاورزان لبخند بیاوریم و افق ما رضایت مندی کشاورزان است.

لازم به ذکر است روستای محمودی به عنوان یکی از موفق ترین روستاها در طرح بسیج همگام با کشاورز خراسان رضوی و با بیشترین تغییر عملکرد در محصول انگور به عنوان روستای شاخص و پایلوت در سطح استان شناخته شد.

پس از دیدار ایشان با کشاورزان روستای محمودی، جلسه کارگروه شهرستانی بامحوریت خودکفایی در طرح بسیج همگام با کشاورز همراه با مسئولین سازمان بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی سپاه امام رضا علیه السلام و مسئولین کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی قوچان و مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار گردید.

انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
khrazavi
  • +۳۲
  • -۳۷

دهه مبارک فجر، دکتر جهانسوز، روستای محمودی