این مطلب ۱۲۹۷ بار خوانده شده
مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان زنجان مطرح کرد:

آموزش ۱۱۷۶۳ نفر روز از بهره برداران زنجانی در قالب برنامه های تخصصی/ کشت دانه روغنی کلزا در ۱۵۷ هکتار از اراضی شهرستان پایلوت

علیرضا زینعلی با اشاره به آموزش ۱۱۷۶۳ نفر روز از بهره برداران استان زنجان گفت: سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان زنجان با توجه به رسالت خود در آموزش بهره برداران جهت ارتقاء بهره وری تا کنون ۱۱۷۶۳ نفر آموزش های لازم را دریافت نموده اند.
نسخه مناسب چاپ

علیرضا زینعلی با توجه به آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سازمان بسیج مهندسین کشاورزی در زنجان اظهار کرد: سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان زنجان با توجه به رسالت خود در آموزش بهره برداران جهت ارتقاء بهره وری و افزایش میزان تولید در واحد سطح با استفاده از متخصصین بسیجی و انتقال دانش نوین توسط آنها به مناطق روستایی از ابتدای سالجاری تا کنون ۱۱۷۶۳ نفر روز از بهره برداران (زراعی، باغی و دامی) در قالب برنامه های تخصصی بسیج مهندسین کشاورزی از جمله طرح ملی بسیج همگام با کشاورز، همایش های علمی کردن کشاورزی، بازدید از مزارع، باغات و دامداری های نمونه و اردوهای جهادی ۳ روزه آموزش های لازم را دریافت نموده اند.

وی همچنین به کشت ۱۵۷ هکتاری کلزا در شهرستان پایلوت در طرح حمایت از خود کفایی دانه روغنی کلزا اشاره کرد و گفت: ۱۵۷ هکتار از اراضی شهرستان خرمدره با ارقام ایکس پاور و اکاپی با مجاهدت مربیان طرح همگام با کشاورز زیر کشت کلزا رفت.

زینعلی به نحوه آبیاری مزارع کلزا اشاره و خاطر نشان کرد: ۱۱۲ هکتار از اراضی کشت شده کلزا توسط آبیاری تحت فشار و بقیه تحت سیستم غرقابی میباشد که میزان بذر توزیع شده ۱۰۸۰ کیلو گرم و میزان بذر مصرفی در هر هکتار ۶ الی ۸ کیلوگرم است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان زنجان با اشاره به برنامه های گرامیداشت ایام الله دهه فجر افزود: با توجه به تقارن دهه فجر انقلاب اسلامی با ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) برنامه های تخصصی و مناسبتی مختلفی از جمله نشست های بصیرتی، دیدار از خانواده معظم شهدا، همایش های علمی کردن کشاورزی، طرح بسیج همگام با کشاورز در سطح کانون های شهرستانی برگزار خواهد شد.

زینعلی به تفاهم نامه همکاری برگزاری آموزش های مهارتی کشاورزی با مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی استان زنجان اشاره کرد و گفت: در راستای اجرایی نمودن ابلاغیه ریاست محترم سازمان بسیج مستضعفین و مسجد محوری و تقویت پایگاه های محلات به منظور نقش آفرینی مهندسین کشاورزی در مساجد شهری و روستایی تفاهم نامه همکاری با مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی در خصوص برگزاری دوره های آموزش مهارتی کشاورزی منعقد گردیده و تعدادی از این دوره ها به مناسبت ایام ا... دهه فجر در سطح پایگاههای مقاومت بسیج در حال برگزاری است.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.