این مطلب ۱۶۱۰ بار خوانده شده
گزارشی از خدمات بسیج مهندسین کشاورزی به کشاورزان سیروانی

بازدید جمعی از کشاورزان از مزرعه نمونه

سیروان ، بازدید از مزارع . بسیج مهندسین کشاورزی
در این برنامه از مزارع نمونه طرح مکانیزه نخود و عدس بازدید شد و از نزدیک به بیان آموزش های لازم جهت افزایش بهره وری محصول و همچنین پاسخ به سوالات کشاورزان در این زمینه اقدام شد.
نسخه مناسب چاپ

با توجه به نیاز کشور به نیروی جوان، با دانش و کارآزموده در بخش های مختلف تولیدی ما کمتر شاهد آموزش عملی با نحوه کار در سطح دانشگاه ها هستیم و این نیازی است که اگربرآورده شود در جهت ایجاد اشتغال جوانان گام موثری برخواهیم برداشت.دراین راستا  بسیج مهندسین کشاورزی سیروان با برگزاری طرح هایی همچون اردوهای جهادی و بازدید مستقیم از مزارع کشاورزی، این زمینه را فراهم کرده است و به بازدید از مزارع نمونه طرح مکانیزه نخود و عدس این شهرستان پرداخته و از نزدیک به بیان آموزش های لازم جهت افزایش بهره وری محصول و همچنین پاسخ به سوالات کشاورزان در این زمینه اقدام شد.

روح اله ایدی زاده مسئول بسیج مهندسین کشاورزی سیروان در این راستا به خبرنگار ما گفت: این بازدید، با هدف کمک به ارتقای کشاورزی، بالا بردن میزان تولید محصول کشاورزان با علمی شدن کشاورزی  خصوصا محصولات نخود و عدس در شهرستان می باشد.

وی افزود: این برنامه ها جهت تقویت طرح  طرح بسیج همگام با کشاورز و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری با اهدافی چون: پیشرفت اقتصادی کشور، افزایش تولید و پایداری تولیدات محصولات کشاورزی اجرا می شود.

ایدی زاده تصریح کرد: این گونه طرح ها کمک موثری به کشاورزان جهت یادگیری کار به صورت عملی در محیط کار می کند و از نزدیک جواب خیلی از سئوالات کشاورزان داده می شود.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح، مربیان بسیج مهندسین کشاورزی با حرکتی جهاد گونه به کمک کشاورزان آمده اند، افزود: مهندسین بسیجی کانون  سیروان به عنوان مربی در زمینه های مختلف در فصول مختلف سال  درسطح ۱۰ روستای شهرستان در قالب طرح بسیج همگام باکشاورز با کشاورزان هستند و در کنار زحمات کارشناسان جهادکشاورزی شهرستان ، برای کمک به علمی شدن کشاورزی تلاش می کنند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.