این مطلب ۱۲۱۸ بار خوانده شده
سازمان بسیج کشاورزی ومنابع طبیعی استان هرمزگان

نشست مشترک پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری کشور با سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : در این نشست موضوعات مربوط به خرما و میوه های گرمسیری از جمله بهره گیری از ارقام تجاری خرما مثل پیارم و مجول، استفاده از پایه های مقاوم به شوری میوه های گرمسیری، از مهمترین محور های مورد بحث و تب
نسخه مناسب چاپ

به گزارش  سازمان بسیج کشاورزی  ومنابع طبیعی استان هرمزگان مسعود گرگیج افزود : ارتباط بیشتر مسئولین پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری کشور با سازمان جهاد کشاورزی و مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان با هدف اجرای طرح های تحقیقاتی  در خصوص ارقام خرما و میوه های گرمسیری  از مهمترین خواسته مسئولین سازمان جهاد کشاورزی در این نشست بود.

وی با بیان اینکه دکتر مستعان، رئیس پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری قول همکاری بیشتر را با سازمان جهاد کشاورزی دادند اظهار داشت: تلقیح پذیری ارقام خرما  و مشکل بیماری بلایت (لکه برگی خرما ) و دستور العمل های سموم توصیه شده، از دیگر محورهای مورد بحث در این نشست بود.

گرگیج افزود: گرده افشانی خرما، احداث باغ مادری انبه و میوه های گرمسیری، اعزام کارشناسان پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری کشور به استان در راستای کنترل بیماری لکه برگی خرما، از مهمترین پیشنهادات سازمان جهاد کشاورزی استان به مسئولین پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری کشور بود.

وی خاطر نشان کرد : در این نشست نیازهای تحقیقاتی مختلف در بخش باغبانی سازمان جهادکشاورزی به پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری اعلام  شد تا نسبت به اجرای طرح های معرفی شده اقدامات لازم صورت گیرد.

لازم به ذکر است در این نشست دکتر امانی معاون فنی پژوهشکده خرما و میوه های گرمسیری کشور و سید حسن حسینی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان  و جمعی از کارشناسان نیز حضور داشتند.

 منبع خبر :واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان،

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.