این مطلب ۱۵۴۷ بار خوانده شده
به همت سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان زنجان صورت گرفت؛

برگزاری پنجمین جلسه شورای استانی

پنجمین جلسه شورای بسیج مهندسین کشاورزی استان زنجان با هدف بررسی برنامه های پیشنهادی دفاتر بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان ها برای تدوین برنامه های ابلاغی سال ۱۳۹۷ برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

پنجمین جلسه شورای بسیج مهندسین کشاورزی استان زنجان روز چهارشنبه مورخ ۹۶/۱۰/۲۰ با هدف بررسی برنامه های پیشنهادی دفاتر بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان ها برای تدوین برنامه های ابلاغی سال ۱۳۹۷ برگزار شد.

در ابتدا دبیر جلسه ضمن خیر مقدم‌گویی و تشکر از مدعوین و قرائت دستور جلسه گزارشی از وضعیت فعالیت دفاتر بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان‌ها و نقاط ضعف و قوت دفاتر ارائه نمود . ایشان آمار جامعه مهندسین کشاورزی و اعضای بسیج هر شهرستان را به تفکیک اعلام نموده و از مسئولین دفاتر خواستار برنامه‌ریزی جهت دعوت از سایر کارشناسان بخش جهت کمک در اجرای برنامه‌های تخصصی بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان‌ها شد.

در ادامه هر یک از مسئولین دفاتر بسیج مهندسین کشاورزی به ارائه گزارشی از عملکرد خود از ابتدای سال جاری پرداخته و نظرات و پیشنهادات خود را نیز بیان نمودند. سپس مهندس سلطان‌نژاد (نایب رییس شورا) گفتند: به منظور ایجاد انگیزه در مهندسینی که با دفاتر بسیج مهندسین کشاورزی شهرستانها همکاری می‌کنند باید اقداماتی انگیزشی همچون صدور گواهی پایان دوره آموزشی، برخورداری از اولویت جهت استخدام در ادارات و... صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: بسیج مهندسین کشاورزی در شهرستان‌ها باید فراخوانی در راستای جمع‌آوری طرح‌های نو و جدید انجام دهد و اجرای آن نیز بر عهده بسیج مهندسین کشاورزی واگذار گردد. ایشان همچنین به ضرورت استفاده از بسیج در زمینه جلوگیری از آتش‌سوزی مراتع و حفاظت ازمحیط زیست نیز اشاره نمودند.

در پایان پس از بحث و تبادل نظر مقرر گردید:

۱- ساختارهای متناسب با بسیج برای استفاده از پتانسیل‌های موجود در بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان‌ها توسط مسئولین دفاتر بسیج مهندسین کشاورزی تعریف گردد .

۲-بمنظور توانمندسازی اعضای بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان‌هادوره‌های آموزش کوتاه مدت و در صورت نیاز بلندمدت با هماهنگی سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه استان برگزار گردد.

۳- هر یک از دفاتر بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان‌ها نسبت به فراخوان عمومی جهت جمع‌آوری طرح‌های ابتکاری و ایده‌های نو در راستای حل مسائل مرتبط با بخش خود به منظور استفاده از توان عمومی کلیه اقشار بسیج در زمینه‌های مختلف ازجمله مبارزه با بیماری‌های دامی، منابع طبیعی و مهار آتش و... ، مدیریت بهینه منابع آبی، مبارزه با آفات و بیماریهای گیاهی و تغییر کاربری اراضی اقدام نمایند.

۴-برنامه‌های پیشنهادی هر یک از دفاتر بسیج مهندسین کشاورزی برای بررسی بیشتر توسط کارگروههای تخصصی و تدوین در سال ۱۳۹۷ (ابلاغی و یا غیر ابلاغی) به سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه استان ارسال گردد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.