این مطلب ۱۵۸۳ بار خوانده شده
به همت کانون بسیج مهندسین کشاورزی زنجان صورت گرفت؛

برگزاری همایش علمی کردن کشاورزی با موضوع "دام سبک و سنگین" در روستای سهرین

به مناسبت بزرگداشت هفته وحدت همايش علمي كردن كشاورزي با موضوع دام سبك و سنگين توسط بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان زنجان با حضور اهالی و بهره‌برداران روستای سهرین در مسجد این روستا برگزار گرديد.
نسخه مناسب چاپ

به مناسبت بزرگداشت هفته وحدت همايش علمي كردن كشاورزي با موضوع دام سبك و سنگين روز یکشنبه مورخ ۹۶/۰۹/۱۲ از ساعت ۱۴:۰۰ الی ۱۷:۰۰ توسط بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان زنجان با حضور اهالی و بهره‌برداران روستای سهرین در مسجد این روستا برگزار گرديد.

لازم به ذکر است این همايش با حضور ۵۰ نفر از اهالی (برادر و خواهر) و بهره‌برداران روستای سهرین و سخنراني مهندس رهبر حیدری "عضو فعال بسیج مهندسین کشاورزی" برگزار گردید كه در خصوص تاريخچه نگهداري حيوانات اهلي توسط انسان و ارتباط مستقيم اين سرمايه به اقتصاد خانواده و جامعه و لزوم نگهداري صحيح از اين سرمايه عظيم در دست بشر و همچنین به ارتباط برخي از بيماري ها همچون تب مالت بين حيوان و انسان و راههاي پيشگيري و جلوگيري از شيوع اين بيماري خطرناك هشدارهاي جدي دادند و توضيحاتي كلي در خصوص نحوه نگهداري، بهداشت، تغذيه و... به جمع حاضر ارائه نمودند.

 همچنین با توجه به هماهنگی صورت گرفته آقاي "فرهاد بیگدلی" دامدار نمونه منطقه ارمغانخانه باتعداد ۱۰۰ رأس دام سبک به شکل سنتی حضور داشتند كه عوامل موفقيت خود را در پشتكار و استفاده از نظريات كارشناسان امور دام عنوان نمودند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.