این مطلب ۱۷۱۴ بار خوانده شده
به همت کانون بسیج مهندسین کشاورزی زنجان صورت گرفت؛

برگزاری همایش علمی کردن کشاورزی با موضوع "دام سبک و سنگین" در روستای ینگجه

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج همايش علمي كردن كشاورزي با موضوع دام سبك و سنگين توسط بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان زنجان با حضور اهالی و بهره‌برداران روستای ینگجه در حسینیه این روستا برگزار گرديد.
نسخه مناسب چاپ

به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج همايش علمي كردن كشاورزي با موضوع دام سبك و سنگين روز چهارشنبه مورخ  ۹۶/۰۹/۰۸ از ساعت ۱۸:۰۰ الی ۲۰:۳۰ توسط بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان زنجان با حضور اهالی و بهره‌برداران روستای ینگجه در حسینیه این روستا برگزار گرديد.

لازم به ذکر است این همايش با حضور ۵۰ نفر از اهالی و بهره‌برداران روستای ینگجه و سخنراني مهندس رهبر حیدری "عضو فعال بسیج مهندسین کشاورزی"   و مهندس علی جوادی "سرمربی دامی طرح بسیج همگام با کشاورز و عضو فعال بسیج مهندسین کشاورزی"  برگزار گردید كه در خصوص تاريخچه نگهداري حيوانات اهلي توسط انسان و ارتباط مستقيم اين سرمايه به اقتصاد خانواده و جامعه و لزوم نگهداري صحيح از اين سرمايه عظيم در دست بشر و همچنین به ارتباط برخي ازبيماري ‌ها همچون تب مالت بين حيوان و انسان و راههاي پيشگيري و جلوگيري از شيوع اين بيماري خطرناك هشدارهاي جدي دادند و توضيحاتي كلي در خصوص نحوه نگهداري، بهداشت، تغذيه و... به جمع حاضر ارائه نمودند.

 همچنین با توجه به هماهنگی صورت گرفته آقاي "جواد زلفخانی" دامدار نمونه منطقه با تعداد ۶۰ رأس گاو شیرده و ۴۰ رأسگوساله به شکل سنتی و نیمه صنعتی حضور داشتند كه عوامل موفقيت خود را در پشتكار واستفاده از نظريات كارشناسان امور دام عنوان نمودند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.