این مطلب ۱۶۲۹ بار خوانده شده
به همت کانون بسیج مهندسین کشاورزی زنجان صورت گرفت؛

برگزاری همایش علمی کردن کشاورزی با موضوع "دام سبک و سنگین" در روستای لگاهی

همايش علمي كردن كشاورزي با موضوع دام سبك و سنگين توسط بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان زنجان با حضور اهالی و بهره‌برداران روستای لگاهی در مسجد این روستا برگزار گرديد.
نسخه مناسب چاپ

همايش علميكردن كشاورزي با موضوع دام سبك و سنگين روز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۰۸/۰۲ توسط بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان زنجان با حضور اهالی و بهره‌برداران روستای لگاهی در مسجد این روستا برگزار گرديد.

لازم به ذکر است این همايش با حضور ۷۰ نفر از اهالی و بهره‌برداران روستای لگاهی و سخنراني مهندس رهبر حیدری "عضو فعال بسیج مهندسین کشاورزی"   برگزار گردید كه در خصوص تاريخچه نگهداري حيوانات اهلي توسط انسان و ارتباط مستقيم اين سرمايه به اقتصاد خانواده و جامعه و لزوم نگهداري صحيح از اين سرمايه عظيم در دست بشر وهمچنین به ارتباط برخي از بيماري ها همچون تب مالت بين حيوان و انسان و راههاي پيشگيري و جلوگيري از شيوع اين بيماري خطرناك هشدارهاي جدي دادند و توضيحاتي كلي در خصوص نحوه نگهداري، بهداشت، تغذيه و ... به جمع حاضر ارائه نمودند.

 همچنین با توجه به هماهنگی صورت گرفته آقاي "صفی اله قاسمی" دامدار نمونه منطقه باتعداد ۱۰۰ رأس دام سبک به شکل سنتی حضور داشتند كه عوامل موفقيت خود را در پشتكار، استفاده از نظريات كارشناسان مربوط به امور دام، واكسیناسیون به موقع دام، بهداشت محيط، دوري از خريد دام‌هاي آلوده ،جداسازي دام هاي آلوده و سالم، نصب حوضچه ضدعفوني در ورودي دامداري، آهك پاشي محوطه و استفاده مكرر مواد ضدعفوني كننده براي دام ها و...عنوان نمودند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.