این مطلب ۱۷۶۰ بار خوانده شده
به همت کانون بسیج مهندسین کشاورزی زنجان صورت گرفت؛

برگزاری همایش علمی کردن کشاورزی با موضوع "دام سبک و سنگین" در روستای مشکین

همايش علمي كردن كشاورزي با موضوع دام سبك و سنگين توسط بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان زنجان با حضور اهالی و بهره‌برداران روستای مشکین در مسجد این روستا برگزار گرديد.
نسخه مناسب چاپ

همايش علمي كردن كشاورزي با موضوع دام سبك و سنگين توسط بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان زنجان با حضور اهالی و بهره‌برداران روستای مشکین در مسجد این روستا برگزار گرديد.

لازم به ذکر است این همايش با حضور ۱۲۰ نفر از اهالی و بهره‌برداران روستای مشکین و سخنراني مهندس رهبر حیدری" عضو فعال بسیج مهندسین کشاورزی"   برگزار گردید كه در خصوص تاريخچه نگهداري حيوانات اهلي توسط انسان و ارتباط مستقيم اين سرمايه به اقتصاد خانواده وجامعه و لزوم نگهداري صحيح از اين سرمايه عظيم در دست بشر و همچنین به ارتباط برخي از بيماري ‌ ها همچون تب مالت بين حيوان و انسان و راههاي پيشگيري وجلوگيري از شيوع اين بيماري خطرناك هشدارهاي جدي دادند و توضيحاتي كلي در خصوص نحوه نگهداري، بهداشت، تغذيه و... به جمع حاضر ارائه نمودند.

 همچنین با توجه به هماهنگی صورت گرفته آقاي "ساعتعلی محمدی" دامدار پیشرو منطقه با تعداد ۲۰۰ رأس دام سبک به شکل سنتی حضور داشتند كه عوامل موفقيت خود را درپشتكار، استفاده از نظريات كارشناسان مربوط به امور دام، واكسیناسیون به موقع دام،بهداشت محيط، دوري از خريد دام هاي آلوده ،جداسازي دام هاي آلوده و سالم، نصب حوضچه ضد عفوني در ورودي دامداري، آهك پاشي محوطه و استفاده مكرر مواد ضدعفوني كننده براي دام ها و... عنوان نمودند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.