این مطلب ۵۲ بار خوانده شده
قرارگاه امنیت غذایی شهید هاشم ساجدی

حمایت از کشاورزان در سال زراعی پیش رو/ نقش آفرینی ملی در محصولات مزیت دار و خاص استان

قرارگاه امنیت غذایی
نسخه مناسب چاپ

برخی مطالب مطروحه در این جلسه قرارگاه امنیت غذایی شهید هاشم ساجدی و ستاد رفع محدودیت استان: ضمن بیان موانع و راه­کارهای حمایت از کشاورزان به صورت مصداقی برخی مشکلات حوزه کشاورزی در سال گذشته از جمله عدم تامین آب لازم برای کشاورزان،‌ مشکلات تامین نهاده ها از جمله کود برای کشاورزان خصوصا  در فصل کاشت و داشت، تجزیه خاک، خطر تخریب باغات بر اثر خشک سالی، ضعف در مکانیزاسیون و حمل و نقل و بازار رسانی مورد بحث قرار گرفت.

همچنین با توجه به ادامه روند تنش آبی استان مطالبی در رابطه به ارائه راهکار جهت حمایت از کشاورزان و برنامه ریزی جهت جلوگیری از متضرر شدن آنان بیان و پرداختن به محصولات مزیت دار و دارای ارزش افزوده بیشتر از قبیل میوه های گرمسیری و محصولات کم آب بر و اصلاح الگوی کشت مورد توجه قرار گرفت.

همچنین به عدم تصدی گری بسیج در این امور و بیان اهمیت حمایت و پشتیبانی ظرفیت بی پایان بسیجیان از دستگاه ها  پرداخته شد.

در ادامه بر لزوم افزایش بهره­ وری و بکارگیری دانش و استفاده از فارغ ­التحصیلان کشاورزی خصوصا در محصولات استراتژیک، و با توجه به حرکت با شتاب شوری آب در استان برنامه ریزی پرورش ماهی­های شورآبی در استان مورد توجه قرار گرفت.

یکی از اساسی ترین مشکلات پیش روی تولید کنندگان قوانین دست و پا گیر و زمانبر بودن اخذ مجوزات است،‌ و می بایست به دنبال شناسایی موانع و ارائه راه کار باشیم،‌ از بیان کلیات عبور و به دنبال مصادیق جهت ورود میدانی بود و در این مسیر برنامه های کوتاه،‌ میان و بلند مدت راه طرح ریزی کرد.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.