این مطلب ۱۰۳ بار خوانده شده

ورود سازمان بسیج جامعه کشاورزی به علمی سازی کشاورزی/خراسان رضوی

گفتگوی مسئول سازمان بسیج جامعه کشاورزی خراسان رضوی با خبرگزاری تنسیم: علمی نبودن کشاورزی از جمله بزرگ ترین موانع تولید محسوب میشود که در همین راستا سازمان بسیج جامعه کشاورزی با استفاده از نیرو های متخصص و انقلابی در این عرصه نقش آفرینی نموده است.
نسخه مناسب چاپ

مسئول سازمان بسیج جامعه کشاورزی دراین رابطه اظهار داشت:
کارشناسان و نیروهای متخصص بسیجی به صورت داوطلب در مناطق روستایی مورد هدف، به صورت جهادی فعالیت‌های آموزشی را انجام می‌دهند. مهم‌ترین موانع پیش روی تولید، علمی نبودن کشاورزی است، چون در حوزه کشاورزی همچنان عمدتا به صورت سنتی کشت می‌شود که علمی شدن آن به دست نیروهای بسیجی جهادگر در حال رقم خوردن است.  نیروهای جهادی در روستاها حول محصولات قالب آن منطقه مثل گندم، جو، ذرت، گلزا  به صورت اختصاصی و بیشتر فعالیت‌شان را به صورت تخصصی انجام می‌دهند. اگر در اجرای برنامه با موانع بخش تولیدی حوزه کشاورزی از قبیل نبود مجوزها، قوانین دست پاگیر مشکل تامین نهاده روبرو شویم در جلسات کلینیک‌های کشاورزی ستاد رفع محدودیت در فرمانداری با حضور فرماندار، رئیس جهاد کشاورزی، نظام صنفی کشاورزی، شهرستان بدست همین نیروها پیگیری شده تا موانع برطرف شود. وی ادامه داد: در جنگ اقتصادی باید سنگر به سنگر پیش رفت؛ بنابراین باید برنامه‌ای جامع داشته باشیم تا موانع را برطرف کنیم، این نیاز به سازماندهی شبکه‌ای دارد؛ امید داریم تا در سال روز تاسیس سازمان بسیج کشاورزی خراسان رضوی این اتفاق رقم بخورد.
گل محمدی خاطرنشان کرد: با توجه به خشکسالی، کمبود نهاده دام، اتفاقی نادر رخ داده چرا که کشاورز به علت قیمت کم خرید تضمینی، نداشتن سود مجبور به واگذاری زمین گندم به دامدار است  و در این شرایط خطر بزرگی حوزه کشت گندم کشور را تهدید می‌کند.
وی گفت: دستگاه‌های دولتی به این قضیه توجهی ندارند؛ خودکفایی گندم را مطرح می‌کنند که این طور نیست؛ دید آنها برعکس چیزی است که می‌گویند؛ در نتیجه طی چند ماه آینده ما دچار مشکل در حوزه گندم خواهیم بود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.