این مطلب ۹۹ بار خوانده شده
سرهنگ پاسدار موسی عسگری :

آموزش مبارزه با آفات و جوندگان به کشاورزان

مسئول بسیج مهندسین کشاورزی چهارمحال و بختیاری از برگزاری دوره های آموزش مبارزه با آفات در سطح استان خبر داد و نیز اعلام کرد: در سال تولید، پشتیانی ها و مانع زدایی ها، به یاری تولید کنندگان محصولات کشاورزی رفته ایم.
نسخه مناسب چاپ

 

 

عسگری تصریح کرد: به همین مناسبت طی تفاهم نامه ی منعقده بین بسیج جامعه کشاورزی با جهاد کشاورزی در قالب طرح ملی « بسیج، همگام با کشاورز»؛ دوره های آموزشی مبارزه با آفات در سطح استان چهارمحال و بختیاری شروع شده است. مسئول بسیج جامعه کشاورزی سپاه قمربنی هاشم علیه السلام افزود: در دوره آموزشی دو ماهه، که طی فروردین و اردیبهشت ماه اجرا می شود، کشاورزان چهارمحال و بختیاری با روش های مبارزه با آفات و جوندگان در مزارع سطح استان آشنا می شوند. وی ادامه داد: در حال حاضر ۷ کانون بسیج مهندسین کشاورزی با ۱۵ تیم از مهندسین، کارشناسان و تحصیل کردگان رشته های کشاورزی در سطح استان با بسیج مهندسین کشاورزی در اجرای این طرح همکاری می کنند.

سرهنگ پاسدار عسگری افزود: مرحله دوم مبارزه با افات و جوندگان که از فروردین ماه در سطح مزارع شهرستان شهرکرد با  شروع شد و طی اردیبهشت ماه نیز به صورت مداوم ادامه پیدا کرد که در مرحله دوم با حضور ۲۳ نفر از بسیجیان صورت پذیرفت.

نماینده سازمان بسیج جامعه کشاورزی در چهارمحال و بختیاری گفت: علاوه بر مبارزه با جوندگان ، مبارزه با افت سن نیز در این مرحله صورت پذیرفت و این مرحله تکمیل کننده مرحله اول می باشد امید است که با این عمل بتوان افزایش ده تا دوازده درصدی محصولات کشاورزی همچون گندم و جو و یونجه را داشت. لازم به ذکر است که این حرکت جهادی با استقبال خوب کشاورزان روبرو شد و منجر به ترویج روحیه جهادی در بین کشاورزان منطقه شد.

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.