این مطلب ۱۲۶ بار خوانده شده

برگزاری کارگاه آموزشی "کمباین غلات و تنظیمات آن" برای ۱۵۰۰ نفر از مربیان و کشاورزان تحت پوش جهش تولید توسط سازمان بسیج مهندسن کشاوزی استان ایلام

برگزاری کارگاه آموزشی "کمباین غلات و تنظیمات آن" برای ۱۵۰۰ نفر از مربیان و کشاورزان تحت پوش جهش تولید توسط سازمان بسیج مهندسن کشاوزی استان ایلام
نسخه مناسب چاپ

 

این دوره آموزشی روز سه شنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۴۰۰ به مدت ۴ ساعت به منظور توانمند سازی مربیان و کشاورزان تحت پوشش برنامه جهش تولید محصولات راهبردی با همکاری مدیریت مکانیزاسیون جهاد کشاورزی استان ایلام و دانشگاه ایلام و مرکز تحقیقات کشاورزی مرکز ایلام اجرا گردید .

این کارگاه به منظور آشنایی کشاورزان و کارشناسان به جهت جلوگیری از افت و ریزش ناشی از عدم تنظیمات کمباین با توجه به‌ شروع فصل برداشت محصولات راهبردی گندم، جو و کلزا در استان اجرا گرديد.

مهندس طهماسبی مدیر بسیج کشاورزی استان ایلام  بیان داشتن در بستر شبکه مجازی آموزش کشاورزی تحت عنوان دوره ملی امکان حضور کارشناسان و علاقه مندان سراسر کشور در این بستر فراهم گردید که جا دارد از مهندس رحیم زاده مدیر آموزش مرکز تحقیقات کشاورزی استان ایلام و همکاران تقدیر شود.

وی افزودند از مهم ترین مراحل تولید محصولات کشاورزي خصوصا" غلات که تاثیر بسزایی در ارتقاء کمی و  کیفی تولید محصول دارد مرحله برداشت است، به طوري که عدم برداشت به موقع و صحیح محصول باعث افزایش ضایعات و در نتیجه کاهش بازده مزرعه می گردد. به همین دلیل اعمال مدیریت مناسب برداشت با هدف کاهش تلفات ریزش در فصل برداشت از مهم ترین اولویت ها می باشد که علاوه بر کاهش تلفات (ریزش طبیعی و ریزش ماشین هاي برداشت) مشکلات موجود در جمع آوري محصول نیز کاهشی معنی دار داشته و موجب افزایش عملکرد محصول و در نهایت سبب افزایش درآمد کشاورزان خواهد شد.

امید است با  اقدامات به هنگام در این امر شاهد کاهش تلفات برداشت طی امسال خصوصا و سال هاي آینده و افزایش تولید در واحد سطح باشیم. در راستاي رسیدن به این اهداف، دوره آموزشی در مرحله برداشت جهت اعمال مدیریت مناسب عملیات برداشت مکانیزه بسیار اثربخشی داشته و شاهد رفع موانع موجود در سال " تولید،پشتیبانی ها و مانع زدایی ها " باشیم و پشتیبانی لازم از کشاورزان از لحاظ فنی و علمی صورت گیرد.

در ضمن ان شاءالله توسط مرکز رصد و ارزیابی مربیان سازمان آزمون از دو درس ارائه شده توسط دکتر خیرعلی پور مدرس دانشگاه ایلام و مهندس اقبالی مدیر محترم مکانیزاسیون کشاورزی جهاد کشاورزی استان  در روز دوشنبه ۳۰ فروردین برگزار می‌شود و به افراد برتر لوح و هدیه تقدیم میگردد

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.