این مطلب ۹۱ بار خوانده شده
طرح جهش تولید در نیمه اول فروردین ۱۴۰۰ توسط کانون بسیج مهندسین کرمانشاه

آغاز فعالیت های طرح جهش تولید در نیمه اول فروردین ۱۴۰۰ توسط کانون مهندسین کشاورزی سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه

با اعزام مربیان جهش تولید به روستاهاآنها را در خصوص فعالیتهای فصل زراعی داشت ترویج و راهنمایی کردند.
نسخه مناسب چاپ

کانون بسیج مهندسین کشاورزی اسلام آباد غرب با اعزام مربیان جهش تولید به روستاهای تحت نظارت آنها، در خصوص فعالیتهای فصل زراعی داشت اقدام به ترویج و راهنمایی موارد زیر کردند.

توصیه به مصرف کود سرک در مزارع گندم توصیه به کنترل علفهای هرز در زمان مناسب با سموم مجاز در مزارع گندم آبیاری و کوددهی سرک در مزارع کلزا

-بررسی و پایش مزارع کلزا، و توصیه به کشاورزان که درمزارعی که در ارتفاع کم به محصول کلزا به گل رفته اند، به علت تنش و استرسی که به گیاه وارد شده است موجب این پدیده شده است.

توصیه به کشاورزان در این رابطه که به مقدار ۵۰ کیلوگرم در هکتار مجددا کود ازت استفاده نمایند و سریعا اقدام به آبیاری نمایند.

با توجه به حساسیت کلزا به کشاورزان توصیه شد توصیه شد از این مرحله به بعد، مرتبا نسبت به بازدید مزارع اقدام نمایند و با کارشناسان و مربیان جهش تولید در خصوص هر گونه عملیات، سم پاشی، کودپاشی و آبیاری هماهنگی بعمل آورند.

توصیه شد  سمپاشی ها هنگام  عصر استفاده شود بخصوص سموم سیستمیک،  در درجه حرارت بالای ۳۰ درجه، گیاه پس از ساعات اولیه طلوع آفتاب به مرور در شرایط سخت قرار گرفته و استرس وارده باعث توقف و یا حداقل جریان حرکت شیره نباتی گیاه می‌شود.بنابراین عصر بهترین زمان سمپاشی  خواهد بود.

مطالب مرتبط: 
آغاز فعالیت های طرح جهش تولید در نیمه اول فروردین ۱۴۰۰ توسط کانون مهندسین کشاورزی سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.