این مطلب ۱۶۱ بار خوانده شده
در روزهای پایانی دهه فجر انقلاب اسلامی صورت پذیرفت

رزمایش واکسیناسیون دام و طیورشهرستان سرخس خراسان رضوی

رزمایش جهادی واکسیناسیون دام و طیور بومی، صبح روزچهارشنبه ۲۱بهمن ماه ۱۳۹۹ با همت کانون بسیج جامعه کشاورزی شهید قوام سرخس و با همکاری ۴ تیم جهادی دامپزشکی اداراه دامپزشکی و حوضه های مقاومت بسیج به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهرستان سر
نسخه مناسب چاپ

قبل از این برنامه همایشی با مزمون اردوی جهادی واکسیناسیون دام و طیور علیه بیماری نیوکاسل در محل اداره دامپزشکی شهرستان سرخس استان خراسان رضوی انجام شد. فرماندار شهرستان سرخس، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان، مسئول سازمان بسیج جامعه کشاورزی خراسان رضوی، کارشناسان علوم دام و دامپزشکان سرخس و چند از دامداران روستاهای اطراف سرخس از جمله افراد شاخص موجود در برنامه بودند.

مهندس صفاییان مسئول محترم کانون بسیج جامعه کشاورزی شهید قوام شهرستان سرخس پس از عرض خیر مقدم به مدیران،  مسئولین و معتمدین حاضر در برنامه و بسیجیان جامعه مهندسین شهرستان، هدف از برگزاری این رزمایش را جلوگیری تلفات ناشی از بیماری نیوکاسل و واکسیناسیون طیور اعلام کرد.

 مهندس رجبی مقدم فرماندار محترم شهرستان سرخس اذعان داشت که ورود بسیج مهندسین جامعه کشاورزی بسیار محترم است و در علمی سازی کشاورزی این کار باید انجام شود و امیدواریم که از سال ۹۲ که این فرآیندها و اتفاقات توسط مهندسین سازمان دهی شده و تعلیم دیده صورت گرفته است، همچنان ادامه داشته باشد. ما در طی این سالها ورود علم به عرصه کشاورزی و دامپروری را به وضوح مشاهده کرده ایم.

مهندس گلمحمدی مسئول سازمان بسیج جامعه کشاورزی خراسان رضوی بیان داشت که این کار در تمام شهرستان های استان خراسان رضوی  توسط گرو های جهادی از هفته بسیج آغاز شده و تا پایان سال هم ادامه خواهد یافت. واکسیناسیون دام و طیور و ضد عفونی و سم پاشی جایگاه ها، آموزش های مربوط به اصلاح و نژاد و تغذیه، توسط اکیپ های جهادی دامپزشکی در سطح استان انجام خواهد شد.پیش بینی می شود تا پایان دهه مبارک فجر ۳۹۰ هزار دز واکسیناسون نیوکاسل و ۴۰ هزار دز واکسیناسیون دام سبک علیه بیماری آبله توسط تیم های جهادی بسیج جامعه کشاورزی استان انجام شود.

پس از این برنامه ۴ تیم جهادی دامپزشکی و حوضه های مقاومت بسیج شهرستان سرخس ۸۵ هزار دز واکسن نیوکاسل را به مرغداران سطح شهرستان توزیع  نمودند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.