این مطلب ۱۴۷ بار خوانده شده

برگزاری جلسه شورای سازمان بسیج کشاورزی استان ایلام با مدیر عامل بانک کشاورزی استان ایلام

مدیر عامل بانک کشاورزی استان ایلام کلیه اعتبارات بانک در راستای تحقق جهش تولید و سیاست های اقتصاد مقاومتی است
نسخه مناسب چاپ

در جلسه ۲۳ آذر ماه شورای سازمان بسیج کشاورزی استان ایلام با مدیر عامل بانک کشاورزی استان ایلام راه های تحقق شعار سال ۹۹ و واگذاری منابع و اعتبارات  به منظور تکمیل زنجیره تولید بررسی گردید. این جلسه روز یکشنبه از ساعت ۹صبح و به مدت ۹۰ دقیقه در محل دفتر مدیر کل بانک کشاورزی استان برگزار شد.
در این جلسه مهندس طهماسبی مسئول بسیج جامعه کشاورزی استان  ضمن درود و سلام به روح حضرت امام ره و شهدای انقلاب و مدافع حرم و قرائت فاتحه با توجه به ضایعه درگذشت یکی از کارکنان خدوم بانک کشاورزی سرپرستی استان که به دلیل ویروس کرونا به رحمت الهی پیوسته بودند. گزارشی از توانایی های تخصصی بسیج مهندسین استان با توجه به ظرفیت های تخصصی و نخبگانی این سازمان و سازماندهی فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی، منابع طبیعی ، دامپزشکی و دامپروری ارائه نمودند و حضور مربیان در بین جامعه هدف در قالب طرح بسیج همگام با کشاورز و دامپرور و سرکشی نزدیک از مزارع کشاورزان و دامداران همواره  بهره برداران استان از خدمات تخصصی بسیج کشاورزی شامل مشاوره و آموزش های لازم بهره مند گردیده اند. رئیس سازمان بسیج جامعه کشاورزی افزودند این ظرفیت های علمي می تواند در بستر آموزشی سبب اقتصادی شدن طرح های کشاورزی و بازگشت منابع پرداختی بانک کشاورزی توسط متقاضیان وام شود. وی در ادامه ضمن تقدیر از کارکنان بانک کشاورزی بخاطر رفع موانع تولید و تحقق منابع اعتباری تولید و ورود تخصصی به جهش تولید و اقتصاد  مقاومتی همواره این بانک در مقاطع مختلف کاشت، داشت و برداشت در کنار کشاورزان احساس مسئولیت نموده و با واگذاری اعتبارات کم بهره، کمک دست آنان بوده است.
در ادامه دکتر رضایی مسئول سازندگی سازمان بسیج کشاورزی استان بیان داشتند تخصيص اعتبار به شرکت‌های دانش بنیان و کلینیک های سیار دامپزشکی توسط بانک می‌تواند موتور محرکه تولید با استفاده از توان علمی و نخبگانی فارغ‌التحصیلان این بخش باشد.

در ادامه مهندس عزت پناه مدیر عامل بانک کشاورزی استان ضمن تقدیر از حضور اعضای شورای سازمان بسیج کشاورزی و ابراز همدردی بابت درگذشت یکی از همکاران عزیز و مسئول ادارای و مالی بانک بیان داشتند این بانک تنها بانک تخصصی این بخش بوده و در سه حوزه  بر اساس سیاستهای ابلاغی وزارت کشاورزی با اولویت ویژه نسبت به تحقق جهش تولید اعتبار پرداخت نموده اند. که شامل توسعه و فرآوری گیاهان دارویی  و مکانیزاسیون کشاورزی به منظور نوسازی و افزایش ناوگان کشاورزی و توسعه گلخانه جهت تولید محصول خارج از فصل می‌باشند.  که در شش ماهه اول ۱۰,۸۷۶ مورد وام معادل ۴۴۰ میلیارد تومان به متقاضیان  بخش کشاورزی پرداخت گردیده است. 
وی از مهمترین مشکلات در پرداخت وام عدم تکمیل زنجیره تولید در طرح های درخواستی و عدم در نظر گرفتن ظرفیت های طبیعی در هر شهرستان و نبود آمایش سرزمینی دانستند که همه نیازمندی‌ها زنجیره تولید تحقق یابد.  وی با توجه به مرزی بودن استان و صادرات کشاورزی،  فرآوری و ایجاد صنایع وابسته و ایجاد سردخانه را یکی از اولویتهای تکمیل زنجیره تولید دانستند و اعلام نمودن که بانک همکاری لازم با طرح های بسیج کشاورزی را انجام داده و منوط به تصویب طرح از طریق دستگاه متولی و ثبت در سامانه سیتا میباشد تا بصورت تکلیفی پرداخت شود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.