این مطلب ۲۷۶ بار خوانده شده

همکاری سازمان بسیج کشاورزی سپاه امیرالمؤمنین علیه السلام ایلام با با بنیاد علوی

همکاری سازمان بسیج کشاورزی سپاه امیرالمؤمنین علیه السلام ایلام با با بنیاد علوی به منظور محرومیت زدایی از شهرستان محروم هلیلان
نسخه مناسب چاپ

در جلسه با معاون مدیر عامل بنیاد علوی در شهرستان هلیلان مقرر شد، سازمان بسیج کشاورزی استان ایلام به منظور فعال نمودن بسترها و ظرفیتهای موجود در شهرستان و اشتغال مردم، همکاری لازم جهت اعزام کارشناسان بسیج همگام با کشاورز و کشاورزان نمونه کلزاکار از شهرستان دهلران جهت ترویج محصول راهبردی کلزا را به عمل آورد. همچنین به منظور کشت و توسعه گیاهان دارویی با معرفی اساتید نمونه از دانشگاه و هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی در این زمینه همکاری با بنیاد علوی در شهرستان هلیلان انجام خواهد داد. در ادامه این جلسه مهندس طهماسبی با بیان ظرفیتهای موجود در شهرستان خصوصاً دامپروری، یک تیم چهار نفره از خبره ترین تیمهای جهادی دامپروری و دامپزشکی را جهت آموزش دامداران در حوزه تغذیه دام معرفی نمودند، که هم سبب اقتصادی شدن دامپروری در شهرستان خواهند شد و هم اصلاح نژاد دام بومی را در دستور کار خود قرار خواهند داد. علاوه بر ظرفیتهای فوق فعال شدن واحدهای صنایع دستی و روستایی و پرورش زنبور عسل و تغییر الگوی کشت در شهرستان از جمله کشت چغندرقند می تواند سبب تحول در اشتغال مردم و افزایش درآمدهای روستایی در شهرستان شود.

از جمله انتظاراتی که از بنیاد علوی می رود این است که ضمن توسعه زیرساخت های ارتباطات با همکاری اپراتورها و مخابرات نسبت به برگزاری مراسمات فرهنگی و احداث خانه عالم در روستاها و دعوت از طلاب و روحانیون از طریق بسیج طلاب استان نسبت به ترویج احکام اسلامی اقدام شود. در پایان جلسه آقای محمدزاده معاون مدیر عامل بنیاد در شهرستان از همکاری های سازمان بسیج کشاورزی استان ایلام تقدیر و اعلام نمودند با برنامه ریزی در طول مدت ۵ سال به حول و قوه الهی چهره محرومیت از شهرستان هلیلان زدوده و به عنوان الگویی موفق به سراسر کشور معرفی خواهد شد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.