اخبار کشاورزی

این مطلب ۲۸۹ بار خوانده شده

مصاحبه باجهادگر بسیجی و مربی موفق بسیج همگام با کشاورز مهندس یونس قریشی نسب

مصاحبه باجهادگر بسیجی و مربی موفق بسیج همگام با کشاورز مهندس یونس قریشی نسب جانشین کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان دره شهر
نسخه مناسب چاپ

مهندس یونس قریشی نسب که هم اکنون به عنوان جانشین کانون بسیج مهندسین کشاورزی شهرستان دره شهر فعالیت می کند، بیش از ۶ سال هست که با طرح بسیج همگام با کشاورز  به کشاورزان خدمت می کند. با توجه به موفقیت ها و فعالیت هایی که ایشان در طول این مدت کسب کردند برآن شدیم تا مصاحبه ای را با ایشان داشته باشیم. که در ذیل به شرح برخی از توضیحات ایشان در مورد موفقیت ­ها و فعالیت ­هایی که در طول این مدت داشتند می­پردازیم.

اینجانب مهندس یونس قریشی نسب فارغ التحصیل مهندسی کشاورزی و ساکن روستای جهاد آباد شهرستان دره شهر استان شهیدپرور ایلام می­باشم. و خدا را شاکرم که قریب به دو دهه است با بسیج همکاری می­کنم و سجده شکر به جا می آورم که در مسیر اسلام و انقلاب و رهبری به عنوان سربازی در صحنه هستم. لازم به ذکر است که این حقیر به عنوان جانشین کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان دره شهر ایفای نقش می­نمایم و بیش از ۶ سال است که با طرح بسیج همگام با کشاورز به کشاورزان خدمت می­کنم. اینجانب در سال ۹۶ به عنوان مهندس معین برتر شهرستان و استان شناخته شدم  و در اردیبهشت ۹۷ به عنوان مهندس معین برتر کشور از دست سردار جعفری لوح سپاس دریافت نمودم. همچنین دارای سه عنوان مقاله در بخش کشاورزی و ارسال مقاله در همایش راهبردی سپاه با موضوع ipm مبارزه تلفیقی با آفات و کسب لوح سپاس، کمک به افزایش سطح زیر کشت گیاه دارویی گوار از ۱۰۰متر مربع به ۴ هکتار، کمک به افزایش تولید رقم شبرنگ به میزان ۷۱۵۰ کیلوگرم در هکتار در سال ۹۵ با برگزاری کلاس های آموزشی و سرکشی به مزارع کشاورزان، کمک به افزایش تولید محصول ذرت علوفه ای تا ۸۰ تن در سال ۹۷، کشت الگویی کلزا در سطح ۲ هکتار در شهرستان دره شهر در سال ۹۷، توسعه کشت گیاه نینوا، حضور مستمر در مزرعه از کاشت تا براشت و تشخیص به موقع آفات و بیماریها، مبارزه بیولوژیک در سطح ۱۰۰ هکتار از مزارع گوجه و ذرت با کمک جهادکشاورزی شهرستان دره شهر، کمک به توسعه استفاده کشاورزان از کودها و باکتریهای زیستی به هدف کاهش استفاده از کودهای شیمیایی در مزارع، کمک به تولید قارچ خوراکی و تولید سالانه ۲تن گوشت قرمز گوشه ­ای از موفقیت ها و فعالیت ­های اینجانب بوده و همه ی اینها لطفی از الطاف خداوند است که نصیب اینجانب نموده تا بتوانم به مردم این استان و شهرستان خدمت و برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کنم با تشکر از صبر و بردباری شما عزیزان، التماس دعا.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.