Subscribe to خوراک اخبار کشاورزی اخبار کشاورزی
سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری سرویس کشاورزی را در خبرگزاری تسنیم دنبال کنید
به‌روز شده: ۴ دقیقه ۴۹ ثانیه قبل

عوارض صادرات برای شیرخشک، خامه و کره اعمال شد

چ, ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۶:۰۰
دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به اینکه با هدف تأمین لبنیات مصرفی مردم به قیمت مناسب، یارانه‌ای بابت تأمین نهاده‌ها پرداخت می‌شود، گفت: در عمل به دلیل سودآوری صادرات به جای متعادل ماندن قیمت‌ها در سبد مصرفی مردم، با صادرات نامتعارف روبه رو هستیم.

۱.۵ میلیون تن میوه و سبزی تازه خوری در ۴ ماهه صادر شد

چ, ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۵:۱۵
مدیرکل هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: صادرات بیش از ۱.۵ میلیون تن میوه و سبزیجات طی دوره ۴ماهه نخست سال جاری به کشورهای هدف نشان از قابلیت‌های کم‌نظیر بخش کشاورزی کشورمان است.

تولید گوشت قرمز ۱۹ درصد افزایش یافت

چ, ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۱۵:۱۴
مرکز آمار اعلام کرد: تیرماه امسال در مجموع ۳۶ هزار و ۲۰۰ تن گوشت قرمز تولید شد که نسبت به ماه قبل ۱۹ درصد افزایش نشان می دهد.

معرفی لاین مرغ بومی‌سازی شده کوثر۷ و احیای لاین مرغ آرین

س, ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۶:۲۴
سازمان اقتصادی کوثر هم ‌زمان با سال جهش تولید، ضمن رونمایی از «مجموعه کتب مقابله با تحریم‌ها» از دو دستاورد عملی خود در عرصه تحریم شکنی نیز رونمایی کرد.

تأمین نصف نیاز کشور به مرغ گوشتی با عرضه جوجه آریان از آبان

س, ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۱:۵۴
مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر از ارائه جوجه آریان تولید داخل به بازار و تامین نصف نیاز کشور به مرغ گوشتی از این محل از آبان ماه سال جاری خبر داد.

لبنیاتی‌ها ۱۲ میلیارد تومان جریمه شدند اما قیمت ها دوباره گران شد

س, ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۰:۲۳
در حالی که صنایع لبنی بیش از ۱۲ میلیارد تومان جریمه شده اند اما قیمت لبنیات دوباره افزایش یافته و به نظر می رسد که دخالت دولت تاثیری در تنظیم بازار، رعایت قیمت های مصوب و حقوق مصرف‌کنندگان نداشته است.

آیین‌نامه اجرایی قانون خاک به زودی به دولت ارسال می‌شود

س, ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۰۹:۳۲
مدیرکل دفتر امور خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: آیین‌نامه اجرایی خاک تدوین شده و در آینده نزدیک برای تصویب به دولت ارسال می‌شود.

کل موز مورد نیاز کشور در سیستان و بلوچستان قابل تولید است

د, ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۶:۳۸
معاون وزیر جهاد کشاورزی، با بیان اینکه از زمان برداشته شدن ارز ۴۲۰۰ تومانی موز و بالا رفتن نرخ ارز نیمایی واردات موز به کشورمان کاهش یافته است گفت: تنها در استان سیستان و بلوچستان می توانیم کسری ۴۳۰ هزار تنی تولید موز را تامین کنیم.

۴۰۰ میلیون دلار گیاه دارویی صادر شد/ قابلیت صادرات ۱ میلیارد دلاری

د, ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۶:۱۱
مجری طرح گیاهان دارویی گفت: چند هزار گونه گیاه دارویی در کشور داریم که تنها سه گونه آن ۴۰۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور دارند که می‌توان این رقم را تا یک میلیارد دلار افزایش داد.

ایرانی ها سالانه ۵۷۰ هزار تن موز می‌خورند/ صادرات ۵۰۰ میلیون دلار میوه های گرمسیری

د, ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۴:۱۸
مدیرکل دفتر امور میوه های گرمسیری و نیمه گرمسیری گفت: صادرات میوه های گرمسیری حدود ۶۱۲ هزار تن است که حدود ۵۰۰ میلیون دلار برای کشور ارزآوری داشته است.

کرونا ۲۳ هزار میلیارد ریال به گلخانه‌ها خسارت زد/ هیچ کارگری اخراج نشد

د, ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۳:۰۹
مدیرکل دفتر امور گلخانه های وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه کرونا ۲۳ هزار میلیارد ریال به تولیدکنندگان گلخانه ای و قارچ خسارت وارد کرده است گفت: با این وجود هیچ کارگری از این بخش اخراج نشد و واحدی تعطیل نشده است.

مصوبه تأمین کود اوره اصلاح شد/ سهمیه کود اوره کشاورزی ۲۰۰ هزار تن افزایش یافت

ي, ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۶:۵۹
کود اوره تأمینی از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با هماهنگی واحدهای تولیدکننده برای مصارف کشاورزی، از دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن، به دو میلیون و  ۴۰۰ هزار تن افزایش یافت.

اقدامات کنترل سیل در آبخیزهای شهری ضروری است

ي, ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۶:۵۸
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگلها بر ضرورت سرمایه گذاری و اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری برای پیشگیری و کاهش خسارات سیل در سطح بیش از ۴۰ میلیون هکتار از حوزه های آبخیز مشرف به کانون های جمعیتی در مناطق سیل خیز کشور تاکید کرد.

انگور ۲۰ هزار تومانی هم به بازار آمد + قیمت انواع میوه

ي, ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۶:۲۴
قیمت انگور در سال جاری به قیمت‌های بالایی در بازار عرضه می‌شود به طوری که هرکیلوگرم انگور بی دانه در بازار تا حدود ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

قیمت لبنیات دوباره افزایش یافت/ نرخ های مصوب رعایت نمی‌شود

ي, ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۴:۳۸
درحالی که قیمت فرآورده‌های لبنی در ۴ تیر ماه سال جاری  بر اساس  مصوبه کارگروه تنظیم بازار به‌طور رسمی ۲۲ تا ۲۸ درصد افزایش یافت، دوباره شاهد افزایش قیمت غیرقانونی این محصولات هستیم.

ادغام های جنجالی در وزارت جهادکشاورزی/ معاون وزیر: موازی‌کاری‌ها حذف و آبخیزداری تقویت می‌شود

ي, ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۳:۱۲
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با ادغام مؤسسات تاس ماهیان و علوم شیکلاتی ، مرکز ابریشم و علوم دامی و پژوهشکده آبخیزداری و مؤسسه جنگل ها  از موازی کاری ها جلوگیری می‌شود.

واکنش گمرک به ماجرای واردات گوشتهای تاریخ گذشته/ هیچ محموله‌ای بدون مجوز ترخیص نشد

ش, ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۴:۱۴
معاون فنی گمرک ایران با بیان این که ورود هر نوع فرآورده های خام دامی باید با موافقت وزارت جهاد کشاوری صورت پذیرد، تاکید کرد،  محموله‌های گوشت بدون مجوز سازمان های مربوطه، از گمرک ترخیص نشده است.

پرداخت تسهیلات ترجیحی برای توسعه مرغ لاین ‌آرین

ش, ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۳:۱۷
با هدف حمایت از برنامه احیا و توسعه مرغ بومی نژاد آرین، تسهیلاتی با نرخ ترجیحی به مرغداران پرداخت می‌ شود.

اطلاعیه دامپزشکی تهران درباره شیوع بیماری تب ۳ روزه دامی

ش, ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۱۳:۰۸
معاون دامپزشکی استان تهران درباره شیوع بیماری تب ۳ روزه دامی گفت: بیماری تب سه روزه یک بیماری ویروسی و عفونی دامی غیرقابل انتقال به انسان است و تنها در گاو و گاومیش بروز می‌کند.

زانوی اصلاحات آمریکایی بر گردن دانش بومی آبخیزداری ایران

ش, ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۹:۵۱
بررسیهای تاریخی نشان می‌دهد کنار گذاشتن دانش بومی آبخیزداری ایران و جایگزین شدن آن با سیاستهایی مثل چاههای عمیق در زمان پهلوی، حاصل سیاستهای استکباری امریکاست که طی مراحل مختلف در ایران اجرا شد.

صفحات