اخبار کشاورزی

Subscribe to خوراک اخبار کشاورزی اخبار کشاورزی
سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری سرویس کشاورزی را در خبرگزاری تسنیم دنبال کنید
به‌روز شده: ۴۱ دقیقه ۲۴ ثانیه قبل

«جزئیات بودجه ۱۴۰۰»| اختصاص ۲۴۸۰ میلیارد تومان یارانه برای تولید و خرید محصولات کشاورزی

۴ ساعت ۲۴ دقیقه پیش
در لایحه بودجه پیشنهادی دولت ۲۴۸۰ میلیارد تومان یارانه برای نهاده‌ها، عوامل تولید و خرید تضمینی محصولات بخش کشاورزی پیش بینی شد.

گزارش تسنیم|مرغ هست، مرغ نیست؛ فروش یواشکی

۴ ساعت ۲۶ دقیقه پیش
به دلایلی از جمله در نظر گرفتن سود کم برای خرده فروشی و برخورد تعزیراتی، امروز در بسیاری از مرغ فروشی‌های تهران مرغ نیست و برخی نیز یواشکی و بالاتر از نرخ مصوب می‌فروشند هرچند فروشندگانی نیز هستند که قیمت مصوب را رعایت می‌کنند.

«جزئیات بودجه ۱۴۰۰»| افزایش ۱۰ هزار میلیارد تومانی یارانه نان و خرید تضمینی گندم

۴ ساعت ۵۰ دقیقه پیش
یارانه نان و خرید تضمینی گندم، در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، معادل ۲۲ هزار میلیارد تومان تعیین شده که در مقایسه با سال قبل ۱۰هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

«مرغ ایرانی» | "مساعدت نیم‌بندِ" سازمان برنامه و بودجه، با برنامۀ ملی تأمین مرغ

۶ ساعت ۱۸ دقیقه پیش
سازمان برنامه و بودجه در لایحۀ منتشر شده ردیفی کم‌رمق و ضعیف، برای مساعدت به برنامۀ احیای مرغ استاندارد داخلی اختصاص داده است.

دامپزشکی خواستار حذف گله های تخم گذار پیر به خاطر آنفلوآنزا شد + سند

۹ ساعت ۱۰ دقیقه پیش
رئیس سازمان دامپزشکی خواستار حذف تمام گله های مرغ تخم گذار تجاری با سن بالای۷۰ هفته و بالاتر به منظور کاهش تراکم واحدهای مرغداری جهت جلوگیری از شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شد.

موانع خودکفایی نهاده‌ دام|به واردات نهاده دام ارز۴۲۰۰ می‌دهند،به واردات بذر تولید ارز نیمایی!/بذرها در گمرک خوراک موش شد

۱۳ ساعت ۲ دقیقه پیش
حمایت نابرابر دولت از واردات نهاده های دامی به جای تولید، شرایط سخت و نزدیک به غیر ممکن برای خودکفایی در نهاده های دامی ایجاد کرده است و حتی اجازه واردات بذور تولید داده نمی شود. تولیدکنندگان درباره آینده تولید نهاده های دامی هشدار می دهند.

اختصاصی تسنیم| ترخیص ۸۰هزار تن ذرت با دلار۴۲۰۰ بدون مجوز "بازارگاه" /4000کانتینر نهاده دامی بی‌مجوز از کدام گمرک خارج شد؟+سند

۱۳ ساعت ۳۰ دقیقه پیش
معاون وزیر جهاد کشاورزی، خواستار برخورد با عوامل خاطی ترخیص ۸۰ هزار تن ذرت بدون مجوز عرضه در بازارگاه شد.

«معجزه آبخیزداری»|دبی قنات‌ها با آبخیزداری ۵ برابر شده است

۱۳ ساعت ۴۴ دقیقه پیش
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به پنج برابر شدن دبی قنات ها با آبخیزداری گفت: آبخیزداری در کشور باعث رونق مرتعداری، کشاورزی و زندگی در روستاها شده است.

حمایت دولت از واردات نهاده دامی به جای تولید داخل/ بذور مورد نیاز در گمرک خوراک موش شد

س, ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۸:۵۶
شرایط نابرابر دولت در حمایت از واردات نهاده های دامی به جای تولید داخل، شرایط سخت و نزدیک به غیر ممکنی برای تولید و خودکفایی ایجاد کرده است و حتی اجازه واردات بذور مورد نیاز داده نمی شود.

توزیع سریع مرغ با ماشین های یخچال دار

س, ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۶:۰۸
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه مرغ در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سطح شهر در حال توزیع است، گفت: در میادین علاوه بر غرفه‌ها، ماشین‌های دارای ترازو برای سرعت بخشی به توزیع مرغ مستقر شده‌اند.

تولید گندم آبی ۷.۴ درصد و گندم دیم ۳.۷ درصد افزایش یافت

س, ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۵:۲۷
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: با کاشت گندم در چهار میلیون و ۴۹۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی تا ۸ آذر ماه، ۷۵ درصد برنامه کشت این محصول تا کنون محقق شده است.

۴۵ هزار هکتار از اراضی ملی تبدیل به شهرک‌ کشاورزی می‌شود

س, ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۵:۲۷
مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی بر توسعه این شهرک‌ها تاکید کرد و گفت: تاکنون بیش از ۴۵ هزار هکتار از اراضی ملی و دولتی کشور برای احداث شهرک‌های کشاورزی اختصاص یافته است.

صف مرغ جمع شد/ توزیع روزانه ۹۵۰ تن مرغ با قیمت مصوب در تهران

س, ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۵:۲۶
یک مقام مسئول گفت: روزانه حدود ۶۵۰ تن مرغ گرم با قیمت ۱۸ هزار و ۵۰۰ و ۳۰۰ تن مرغ سرد با قیمت ۱۵ هزار تومان در میادین میوه و تره بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای تهران توزیع می شود.

گندم مورد نیاز استان تهران تا پایان سال ذخیره شد

س, ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۴:۳۲
مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران گفت: در حال حاضر وضعیت موجودی گندم در استان تهران مطلوب است و ما به اندازه مصرف تا پایان سال گندم ذخیره سازی کرده ایم.

این بار نوبت تخم مرغ شد/ هر شانه نزدیک به ۴۰ هزار تومان

س, ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۹:۴۱
بعد از آرام گرفتن قیمت مرغ در بازار این بار نوبت تخم مرغ رسید تا قیمت های جدیدی از خود در بازار ثبت کند؛ قیمت امروز هر شانه تخم مرغ ۳۰ عددی به ۴۰ هزار تومان نزدیک شده است.

برنامه‌ جدید وزارت جهاد کشاورزی برای خودکفایی در دانه‌های روغنی و خوراک دام/ طرح کاهش واردات ذرت به ۳.۵ میلیون تن

د, ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۵:۴۰
وزیر جهاد کشاورزی اقدامات و برنامه های وزارت جهاد کشاورزی برای پاسخگویی به فرمان مقام معظم رهبری برای خودکفایی در دانه های روغنی و خوراک دام را اعلام کرد.

نهاده های دامی با ارز ۴۲۰۰ تومانی به دست تولیدکننده نمی رسد

د, ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۹:۲۴
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: تمامی نهاده های دامی در حال حاضر با ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی وارد کشور می شود اما به دست تولیدکنندگان نمی رسد در نتیجه مجبورند نهاده مورد نیاز خود را از بازار آزاد و با قیمت های سرسام آور تهیه کنند.

خاوازی: بازار مرغ را کنترل کردیم/ در تدارک کنترل بازار تخم مرغ هستیم

د, ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۸:۳۳
وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که با توزیع گسترده در میدان بهمن و بقیه میادین قیمت مرغ کاهش یافته است گفت: بازار مرغ در روز‌های آینده و حتی شب عید مشکلی نخواهد داشت و در تدارک کنترل بازار تخم مرغ هم هستیم.

رئیسی: توزیع کالا با کالابرگ روش مؤثری برای جلوگیری از احتکار و رسوب کالای اساسی است

ي, ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۲۲:۰۹
رئیس قوه قضائیه اجرای طرح‎هایی چون «توزیع کالا با کالابرگ» را روشی مؤثر برای جلوگیری از احتکار یا رسوب کالاهای اساسی و تسهیل دسترسی بدون دغدغه مردم به کالاهای مورد نیازشان دانست.

وزیر جهاد کشاورزی: قیمت مرغ ۱۸۵۰۰ تومان و در همه فروشگاه ها موجود است!

ي, ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۰۵
وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که مردم نگران محصولات پروتئینی نباشند، گفت: از امروز مرغ کیلویی ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومان در تمام فروشگاه‌ها برای عرضه موجود است.

صفحات